Eurowizja 2024

Marcus & Martinus - bliźniacy reprezentujący Szwecję na Eurowizji 2024. Lata temu pokochała ich Polska!

2024-05-07 20:10

Marcus & Martinus to jedni z uczestników tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Reprezentują gospodarzy wydarzenia, czyli Szwecję. Sami jednak pochodzą z Norwegii. Ich twarze może kojarzyć wiele osób. Lata temu, kiedy byli jeszcze dziećmi, byli prawdziwymi gwiazdami. Również w Polsce, którą mieli okazję odwiedzić.

Eurowizja 2024 odbędzie się w szwedzkim Malmö. Konkurs trafił tam po zeszłorocznym zwycięstwie Loreen z hitem "Tattoo". W tym roku o Szwecji również mówi się, jako o jednym z potencjalnych faworytów. Tym bardziej, że reprezentuje ich znany w Europie norweski duet Marcus & Martinus. Niektórzy mogą się zastanawiać, dlaczego reprezentują ten kraj, a nie rodzimą Norwegię. Powód jest jednak czysto zawodowy. Od kilku lat bliźniacy skupiają się na karierze w sąsiedniej Szwecji i współpracują z jedną z największych wytwórni muzycznych w tym kraju. Dodatkowo Szwedzi od lat pałają do nich dużą sympatią i mogą się czuć, jak w domu. Podczas wielkiego finału w Malmö wystąpią jako pierwsi i zaśpiewają piosenkę "Unforgettable".

Eurowizja 2024 - Joost Klein to holenderski król EDM. Szalony utwór "Europapa" wygra konkurs?

Tak Luna wspiera LGBT+ przed Eurowizją 2024!

Marcus & Martinus - kim są?

Bliźniacy Marcus i Martinus Gunnarsenowie zyskali sławę jako jedna z największych sensacji muzyki pop w Skandynawii po zwycięstwie w norweskim konkursie dla dzieci Junior Melodi Grand Prix w 2012 roku. W wieku 9 lat ich piosenka "To Dråper Vann" znalazła się na listach przebojów Norwegii. Później pojawił się ich największy jak dotąd hit, "Elektrisk", który utrzymywał się w notowaniach przez 66 kolejnych tygodni. To właśnie ten hit sprawił, że Marcus & Martinus zyskali popularność w Europie i stali się międzynarodową wizytówką Norwegii. Fanów mieli również w Polsce.

Marcus & Martinus w Polsce

Marcus & Martinus odwiedzili Polskę w 2017 roku. Odbył się wtedy koncert w hali Torwar w Warszawie oraz spotkanie z fanami w Złotych Tarasach, gdzie pojawił się prawdziwy tłum wielbicielek. Chłopcy wystąpili też w "Pytaniu na śniadanie" i "Dzień dobry TVN" oraz udzieli wywiadów mediom. Rozmawiali między innymi z ESKĄ.pl!