Majówka 2022

i

Autor: Pixabay.com/lewickistudio (Pixabay License)

Majówka 2022 dłuższa niż zwykle. Będzie trwała 4 dni!

2022-04-29 14:56

Majówka 2022 to czas, na który czeka wiele osób. Długi weekend to okazja do odpoczynku i spotkania ze znajomymi. W tym czasie nie brakuje też grillowania czy krótkich wakacji. Tym razem majówka może być wyjątkowo udana, ponieważ będzie dłuższa. Czeka nas aż cztery dni wolnego! Dlaczego będzie trwała dzień dłużej niż zwykle?

Majówka to dobra okazja do spotkania ze znajomymi, rozpalenia grilla i puszczenia w tle najlepszych przebojów. Pierwszy weekend maja dla wielu wiąże się z imprezami i wyjazdami. W tym roku majówka wreszcie będzie mogła odbyć się normalnie, ponieważ to pierwszy majowy weekend po poważnych falach pandemii koronawirusa. Dla wielu osób to także czas wyciszenia. Organizowane są wycieczki rowerowe, pikniki czy długie spacery. W tym roku Polacy mogą mieć więcej planów niż zwykle, ponieważ weekend majowy potrwa dłużej. Przed nami cztery wolne majowe dni. Tradycyjnie majówka trwa trzy, a więc skąd wynika taka zmiana? Wyjaśniamy.

ZOBACZ TAKŻE: Majówka 2022 w Polsce - pogoda popsuje plany. Trzeba zapomnieć o grillowaniu i wyjazdach?

ESKA XD #044 - FAME MMA 13, BRACIA KLICZKO, MUZYKA DO BIEGANIA

Majówka 2022 dłuższa niż zwykle

Polacy spokojnie mogą robić duże na tegoroczny weekend majowy. W tym roku potrwa cztery dni, czyli dzień dłużej niż zwykle. Dlaczego? To pytanie może zadawać sobie wiele osób. Odpowiedź jest jednak bardzo prosta. W tym roku 1 maja wypada w niedzielę, co oznacza, że 30 kwietnia to sobota. Oznacza to, że oficjalnie ten dzień również będzie wolny, a więc majowy długi weekend to 30.04, 1.05, 2.05 oraz 3.05. Dodatkowo można poprosić o wolne 29 kwietnia lub 4 maja i wtedy majówka potrwa nawet 5 dni! W takim czasie można zaplanować i zrealizować wiele ciekawych atrakcji.

Sonda
Jak spędzisz tegoroczną majówkę?