Maciej Musiałowski, Julia Wieniawa

i

Autor: AKPA

eurowizja 2024

Maciej Musiałowski pojedzie na Eurowizję 2024? Ma na koncie wielki hit z Julią Wieniawą!

2024-02-05 13:09

Maciej Musiałowski na dwie godziny przed upływem terminu zgłoszeń, dołączył do artystów starających się o wyjazd na Eurowizję 2024. Artysta zgłosił piosenkę - balladę własnego autorstwa zatytułowaną "Daj mi jakiś znak".

Maciej Musiałowski to polski aktor i piosenkarz. Na swoim koncie 30-latek ma głośne rolne m.in. w filmach "Chrzciny" czy "Sala samobójców. Hejter". Chociaż wielu zna go właśnie z ról filmowych i serialowych, to od lat Maciej Musiałowski zajmuje się również muzyką. W 2021 roku jego utwór z Julią Wieniawą zachwycił fanów tej dwójki generując ponad 25 mln odtworzeń w serwisie Youtube!

Maciej Musiałowski na Eurowizji 2024?

Teraz Maciej Musiałowski postanowił zmierzyć się z nowym wyzwaniem i zgłosił się do polskich preselekcji do Eurowizji 2024. - Myślałem o tym od zawsze, fascynuje mnie perspektywa reprezentowania Polski na arenie europejskiej i światowej. Jest to przepiękny konkurs który jednoczy muzyków z całego świata - mówi Musiałowski.

Luna o Eurowizji 2024. "The Tower" nie napisała dla siebie!

Artysta ze swoim zgłoszeniem czekał do ostatniej chwili. Do konkursu postanowił zgłosić balladę własnego autorstwa "Daj mi jakiś znak". Oficjalną premierę zaplanowano na 22 lutego. Musiałowski zdradził co było inspiracją do napisania tekstu tego utworu.

Zobacz także: Eurowizja 2024 - internauci mają nową faworytkę! Czy gwiazda TikToka ma szanse pojechać do Szwecji?

Konkurs Eurowizji zgrywa się z czasem, w którym jestem gotowy opowiadać o emocjach i doświadczeniach przez swoją płytę, która powstaje. Inspiracją do tekstu utworu było, jak można się domyślić - złamane serce. Ballada najlepiej opisuje to co przeżywałem w ostatnim czasie. Zaś aranżacja utworu z orkiestrą była w mojej głowie odkąd pierwszy raz zagrałem tę melodię.

Dodatkowo Maciej Musiałowski zdradził swoje plany na ten rok. - W 2024 roku planuje trasę koncertową mojego pierwszego albumu. Zaśpiewam też gościnnie w kilku projektach moich przyjaciół, więc ten rok na pewno nazwę w pełni prześpiewanym rokiem. Pracuję także nad jednym filmem oraz przez wspomnianą fundację zorganizuję kolejną edycję Festiwalu Sztuk Zjednoczonych, a także mniejsze imprezy towarzyszące w Zamku Domanice.