Lose Yourself - Eminem odświeżamy w Instytucie Pamięci Muzycznej GL! Kto pamięta hit promujący 8. Milę? [VIDEO]

2013-01-13 18:45

Lose Yourself to hit Eminema, który przypominamy w notowaniu Global Listy z 13.01.2013 roku w ramach Instytutu Pamięci Muzycznej. W 2002 roku kawałek jako utwór promujący film 8. Mila zdobył Oskara stając się pierwszą hip-hopową piosenką nagrodzoną przez Akademię Filmową!

Lose Yourself to jeden z największych hitów Eminema, który odświeżamy w nowym zestawieniu GL w ramach Instytutu Pamięci Muzycznej. Przebój amerykańskiego rapera pochodzi ze ścieżki dźwiękowej do filmu 8. Mila. Jest to pierwszy hip-hopowy utwór nagrodzony Oscarem. W 2004 roku singiel znalazł na 166. miejscu listy 500 utworów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

W filmie 8. Mila Lose Yourself napisał Rabbit – główny bohater. Opowiedział w niej o życiu rapera, w którym pasja do muzyki miesza się z przeciętnością i biedą. To dzięki muzyce zmienia swój los.

Fani polskiej sceny hip-hopowej hit Eminema mogą kojarzyć także z pożegnalnego koncertu Paktofoniki. Grupa wykonała wówczas swoją piosenkę W Moich Kręgach z podkładem muzycznym z Lose Yourself.


Zobacz na Eska.pl Lose Yoursefl - Eminem!JB