Dawid Podsiadło

i

Autor: Materiały prasowe

Let You Down Dawida Podsiadło wprowadza nas w świat anime. O czym śpiewa w nowej piosence?

2022-09-13 14:58

Dawid Podsiadło nawiązał współpracę z Netflixem! Artysta nagrał utwór do wyczekiwanego, japońskiego serialu anime, ogólnoświatowej platformy Netflix CYBERPUNK: EDGERUNNERS. O czym śpiewa Dawid w Let You Down? Sprawdźcie też, jaką historię opowiada teledysk, do którego prace trwały aż 8 miesięcy!

Dawid Podsiadło, to niekwestionowany lider i kreator zjawisk w polskiej fonografii, pionier wielkoformatowych koncertów rodzimego rynku i architekt najodważniejszych kolaboracji interdyscyplinarnych pomysłów świata pop-kultury. Artysta po raz kolejny realizuje nieszablonową współpracę. Tym razem Dawid Podsiadło z Netflixem i CD Projektem, którzy stoją za filmowym cyklem anime, zatytułowanym CYBERPUNK: EDGERUNNERS, stworzył niesamowity projekt! Serial, na którego premierę czekali fani na całym świecie, opowiada cyberpsychotyczną historię o dzieciaku ulicy, który próbuje przetrwać w niepokojącym, mającym obsesję na punkcie technologii i modyfikacji ciała, mieście.

Dawid Podsiadło kiedyś i dziś

Dawid Podsiadło - Let You Down

Nowy utwór Dawida Podsiadło Let You Down zamyka każdy odcinek tego tajemniczego dystopijnego świata, rysowanego fascynującą kreską, z prowokacyjną historią w tle. Muzykę do serii skomponował Akira Yamaoka (Silent Hill), stojący także za produkcją utworu Dawida Podsiadło, który zagościł muzycznie w tej oniryczno-futurystycznej scenerii m.in. w towarzystwie zespołu Franz Ferdinand. Warto dodać, że teledysk do numeru Podsiadło, to wspaniała i całkowicie niezależna od serialu mini-historia anime w reżyserii Ilya Kuvshinov i wyprodukowana przez STUDIO MASSKET, a praca nad klipem trwała prawie 8 miesięcy! Wspaniała, niepokojąca atmosfera utworu plus genialna teledyskowa sceneria idealnie komponują się z atmosferą serialu, do którego powstał singiel Dawida.

Zacznę od tego, że praca nad utworem do anime osadzonego w uniwersum Cyberpunk to ogromny zaszczyt i coś co sprawia, że obrzydliwie się „jaram”. Odbieram jako wielkie wyróżnienie fakt, że w projekcie tej skali obdarzono mnie zaufaniem i w tak przyjemnej atmosferze umożliwiono pracę. Kontakt z CD PROJEKT RED był dla mnie ogromną przyjemnością i za każdym razem spełnieniem marzeń mojej gamingowej, filmowej i serialowej części. Czułem się jak wśród starych, dobrych znajomych, z którymi łączy mnie ogromna miłość do szeroko pojętej rozrywki. Bynajmniej nie w kontekście relaksu, a właśnie w kontekście ogromnej wiedzy na temat sztuki i negocjowania się na jakieś smaczki, których druga strona może jeszcze nie wiedzieć o danym świecie. Podsumowując, praca z cedepem to zaszczyt i przyjemność i jestem wdzięczny wszystkim gwiazdom, że miałem okazję doświadczyć takiej przygody.

Jeśli chodzi o sam track, to nie od razu trafiłem w wizję twórców serialu. Były różne podejścia, różne propozycje, aż w końcu udało się trafić w dziesiątkę i mamy kawałek, który pięknie pasuje do świata Cyberpunka, w tekście opowiada o uczuciach i emocjach głównego bohatera serialu, nie rezygnując jednak z jakiejś takiej uniwersalnej lekcji na temat tego, że często sami jesteśmy dla siebie ogromnym wyzwaniem i czasami można po prostu odpuścić. Niekoniecznie nasz bohater, ale my możemy. Praca z panem Akira Yamaoke to też kolejna niewiarygodna rzecz, która miała miejsce w trakcie tej przygody. Król klimatycznego audio z tak ogromnym wpływem na przemysł gier video, że aż strach myśleć. Znowu, nigdy bym się nie spodziewał, że spotkam na swojej drodze kogoś takiego, i że cokolwiek zawodowo nas połączy. Wielki zaszczyt i wielka przyjemność. Mógłbym pewnie dużo o tym wszystkim opowiadać, bo to jedno z większych wydarzeń z moim życiu, ale te rzeczy brzmią lepiej gdy o nich opowiadam niż piszę. Więc jak się kiedyś spotkamy, to zapytajcie mnie o to.

Dawid Podsiadło - CYBERPUNK: EDGERUNNERS

Za produkcją serialu stoi uznana japońska firma animacyjna Studio Trigger z Hiroyuki Imaishi jako reżyserem przedsięwzięcia (Gurren Lagann, Kill laKill, Promare), która stworzyła go na podstawie historii dostarczonej przez autora narracji CD PROJEKT RED, Bartosza Sztybora.

Jednocześnie Dawid Podsiadło pracuje nad materiałem na swój 4-ty studyjny album i zapowiada premierę drugiego singla (po numerze „Post”) z tej płyty już na październik.

Sonda
Co sądzisz o Let You Down?