Lawenda w wersji grillowej robi furorę. La Kiełba rozbiło bank

2022-05-08 13:05
Letni
Autor: Szymon Starnawski/Polska Press/East News

Utwór „Lawenda” produkcji SB Maffija zdecydowanie przypadł do gustu chłopakom z LETNIEGO, którzy postanowili zrobić parodię kawałka, który od kilku miesięcy zyskuje popularność wśród fanów hip-hopu. Przeróbka Antona i Cantona „La KIEŁBA” zrobiła już furorę w sieci, a chwytliwe wersy mogą na długo zapaść w pamięć.

Jednym z numerów, który znalazł się na płycie „Hotel Maffija 2”, jest „Lawenda”, który możecie usłyszeć na antenie radia ESKA. W kawałku pojawili się tacy artyści jak: White 2115, Białas, Kinny Zimmer oraz Bedoes, który wraz z Filipem Krupą wyreżyserowali klip, który stał się inspiracją dla Antona i Cantona z LETNIEGO, do wyprodukowania własnej wersji teledysku i napisania zabawnego tekstu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kinny Zimmer pobije popularnością Matę? Ten raper już robi furorę!

Pamiętacie Letni Chamski Podryw? Wypuścili kolejny numer

LETNI, zwany dawniej Letnim Chamskim Podrywem, znany z legendarnego kawałka „Czinkłaczento”, od lat wydaje albumy i koncertuje po całej Polsce. Ten popowo-hip-hopowy skład tworzą Maciej „Canton” Piotrowski oraz Dawid „Anton” Antonkiewicz, którzy tworzą parodie znanych numerów, już od 2009 roku.

Na swoim koncie mają przeróbki takich utworów jak „Cisza” Kamila Bednarka, który w swojej wersji zatytułowali „Sklep z winem u Ani”. Sparodiowali również piosenkę Sarsy „Naucz mnie”, nadając jej tytuł „Pomidorowa”. A w ostatnim czasie skupiają się na wydaniu streamowego albumu „Swagabunda 2.0”, który ma ujrzeć światło dzienne w październiku 2022 roku.

LETNI parodiuje hit SB Maffija „Lawenda”. Do współpracy zaprosili kanapowców

Wraz z rozpoczęciem sezony grillowego, chłopaki z LETNIEGO postanowili wypuścić parodię hitu SB Maffija, „Lawendy”, która w ich wersji nosi tytuł „La Kiełba” i opowiada o wspólnym grillowaniu. Do produkcji dołączyli: Gabrych, Nagana, Bigboy, Morus, Kuba i Grzegorz - znani z telewizyjnego programu „Kanapowcy”, oraz Damian Lebieda z kabaretu „Czwarta fala”. Tekst piosenki rozpoczyna się słowami: „Bo my chcemy żryć, bo nas na to stać, karkóweczka tłusta nie zaszkodzi nam…”. W dalszej części opowiadają o konflikcie z sąsiadem, z którym pragną zakopać topór wojenny, spotykając się przy wspólnej kiełbasce.

„La Kiełba” to bardzo udana parodia, która robi coraz większą karierę w sieci. Widzieliście już ten numer?

Sonda
Podoba Ci sie parodia "Lawendy" SB Maffija, którą zrobił LETNI?
Young Leosia - pierwszy wywiad o polskim rapie, płycie i fundacji z Matą
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze