Lady Gaga splagiatowana przez światowej sławy zespół? Fani oburzeni

2021-05-05 11:54 Adrian Rybak
Lady Gaga otworzyła swój podcast. Kiedy premiera? Gdzie posłuchać?
Autor: Universal Music Poland / materiał prasowy Lady Gaga otworzyła swój podcast. Kiedy premiera? Gdzie posłuchać?

Lady Gaga od ponad dekady jest jedną z najbardziej wpływowych gwiazd w światowej muzyce pop. Dla wielu była inspiracją i przez wielu uważana jest za rewolucjonistkę sceny muzycznej. Nie jest więc nowością, że wiele artystów się na niej wzoruje. Jednak według fanów Gagi tym razem przesadzono. Jeden z najpopularniejszych zespołów miał skopiować jej pomysł.

Lady Gaga miała zostać splagiatowana przez jeden z najpopularniejszych zespołów na świecie - tak fani uważają fani artystki. Obiektem zbyt dużej inspiracji miał stać się jej ostatni album. Płyta Chromatica została wydana w 2020 roku i była wielkim powrotem Lady Gagi do tanecznej muzyki pop. To właśnie z tego krążka pochodzą takie single jak Stupid Love, 911 czy Rain On Me w duecie z Arianą Grande. Jednak Chromatica to coś więcej niż tylko playlista piosenek. Cały koncept umiejscowiony jest na fikcyjnej planecie zdominowanej przez kolor różowy. Według Gagi ma to być miejsce powszechnego szczęścia. Ta planeta to właśnie Chromatica. Teraz na niemal identyczny pomysł wpadł znany na całym świecie zespół Coldplay. Grupa muzyczna stworzyła kolejną różową planetę o nazwie Kaotica. Nazwa wydaje się być bardzo zbliżona do Chromatici.

Lady Gaga - jak zmieniała się gwiazda muzyki pop?

Coldplay i fikcyjna planeta Kaotica

Kaotica to wymyślona przez członków zespołów Coldplay planeta, z którą powiązany jest nadchodzący singiel grupy - Higher Power. Utwór będzie można posłuchać już w piątek 7 maja 2021. Na zespół spadła jednak fala krytyki za zbytnią inspirację ostatnią płytą Lady Gagi. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele memów związanych z tym tematem.

Lady Gaga - nowa królowa popu?

Wpływ Lady Gagi na muzykę pop jest różnie oceniany. Wiele osób uważa, że nie zasługuje na tytuł królowej popu, ponieważ te tytuły przypadają jedynie Madonnie oraz Britney Spears. Jednak niejednokrotnie taki tytuł przypisywała jej prasa. W 2019 roku Los Angeles Times wypuścił artykuł, w którym napisano, że "Lady Gaga to nowa królowa popu, a Ariana Grande to nowa księżniczka popu". Także amerykańska akademia przyznająca nagrody Grammy stwierdziła, że "Lady Gaga zmieniła muzykę". Czy więc Gaga jest królową popu? Weź udział w ankiecie poniżej:

Najnowsze