Kim jest Agata Błaszczykowska? Żona Kuby Błaszczykowskiego kiedyś wyglądała zupełnie inaczej!

Kuba Błaszczykowski i Agata Błaszczykowska od lat tworzą zgrany duet, ale małżeństwo konsekwentnie unika błysku fleszy. Legendarny piłkarz i jego piękna żona zrobili ostatnio wyjątek i pokazali się razem na ściance w związku z premierą filmu "Kuba". Agata Błaszczykowska zaskoczyła odważną zmianą wizerunku. Zobaczcie, jak zmieniła się na przestrzeni lat.

Spis treści

  1. Jakub Błaszczykowski z żoną na premierze filmu "Kuba"
  2. Kim jest Agata Błaszczykowska?
  3. Agata Błaszczykowska kiedyś i dziś. Jak się zmieniła?

Jakub Błaszczykowski z żoną na premierze filmu "Kuba"

We wtorek (20 lutego) odbyła się premiera filmu dokumentalnego "Kuba" o legendzie polskiego futbolu Jakubie Błaszczykowskim. To drugi, po filmie o Robercie Lewandowskim sportowy dokument od Amazon Prime.

Kuba Błaszczykowski wraz z żoną Agatą raczej unikają wielkich wyjść i udzielania wywiadów, ale teraz zrobili wyjątek. Małżeństwo przybyło na premierę dokumentu Amazon Prime i ochoczo pozowało do zdjęć.

Kim jest Agata Błaszczykowska?

Agata Błaszczykowska (z domu Gołaszewska) urodziła się 15 czerwca 1988 roku. Para poznała się w 2005 roku – Kuba Błaszczykowski grał wtedy dla Wisły Kraków, a jego przyszła żona uczęszczała do liceum ogólnokształcącego. Między nimi niemal od razu zaiskrzyło. Dwa lata później para była już zaręczona i szykowała się do ślubu, który odbył się nieopodal Ustronia w 2010 roku.

Czytaj też: Tak żyją żony i dziewczyny polskich piłkarzy. Luksus to mało powiedziane!

Ile lat ma Agata Błaszczykowska? Dziś ukochana piłkarza ma 35 lat i jest mamą trójki dzieci - Oliwii, Leny i Fabiana. Piłkarz wielokrotnie dziękował żonie za jej wkład w jego karierę, a także życie. Nie jest przecież tajemnicą, że to Agata rządzi w domu Błaszczykowskich – zajmuje się dziećmi, tworzy ognisko domowe i wspiera męża na każdym kroku.

Wiedziałam, na co się decyduję, wychodząc za Kubę. Taka jest nasza rola: siedzieć w domu, grzecznie, dzielnie czekać na męża i wspierać go w każdej sytuacji. Nie jest lekko, ale takie życie ma swoje plusy i minusy – tłumaczyła w "Pytaniu na śniadanie" w 2012 r.

Kuba Błaszczykowski stale podkreśla, jak wiele zawdzięcza swojej małżonce. "Mam bardzo mądrą, wyrozumiałą żonę, która świetnie rozumie naszą sytuację. Wie, że gram na wysokim poziomie i do każdego meczu muszę być przygotowany na 100 proc., a to zabiera czas. Jestem jej za to bardzo wdzięczny" – mówił w 2012 roku w wywiadzie dla "Vivy!"

Polecamy: Anna Lewandowska zaznała w życiu biedy. Dziś zarabia krocie!

Agata Błaszczykowska kiedyś i dziś. Jak się zmieniła?

Błaszczykowscy raczej unikają medialnego szumu i stronią od celebryctwa. Agata Błaszczykowska mocno chroni swoją prywatność, a jej konto na Instagramie od lat nie jest publiczne. Jak wyglądała kiedyś? Ukochana Kuby Błaszczykowskiego na przestrzeni ostatnich lat przeszła ogromną metamorfozę.

Agata Błaszczykowska była kiedyś blondynką! Spójrzcie na jej zdjęcia sprzed lat w naszej galerii.

O czym jest film "Kuba"?

"Kuba" przedstawia niezwykłą i emocjonalną historię życia i drogę kariery 109-krotnego reprezentanta Polski, byłego kapitana drużyny narodowej, dwukrotnego mistrza Niemiec oraz zdobywcy pucharu Niemiec z Borussią Dortmund. W filmie zobaczycie wzloty i upadki Kuby, prywatne życie i piłkarską drogę. Dokument Papaya Films opowie o początkach, rozwoju i okolicznościach zakończenia zapierającej dech w piersiach kariery. W wywiadach z Błaszczykowskim, jego rodziną, przyjaciółmi i kolegami z boiska, będziecie mieć okazję poznać historię chłopaka z Truskolasów, który z czasem stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych polskich sportowców na świecie.

Podczas ostatniej Gali Mistrzów Sportu 89. Plebiscytu "Przeglądu Sportowego" Błaszczykowski został uhonorowany statuetką Superczempiona przyznaną nie tylko za osiągnięcia sportowe, ale także za jego szlachetną postawę poza boiskiem. Nagrodę zadedykował swojej nieżyjącej mamie, o której między innymi opowie w nadchodzącym filmie dokumentalnym.

"Kuba" jest produkcją Papaya Films. Producentem kreatywnym filmu jest Kacper Sawicki, a reżyserem Jan Dybus (serial Wilk). Za zdjęcia odpowiadają Marianna Klein i Igor Połaniewicz. Film będzie dostępny na Amazon Prime Video już 23 lutego 2024 r.