Kilka dowodów na to, że Fest Festival 2019 był naprawdę FEST

2019-08-26 10:50
Fest Festival 2019
Autor: Polska Press/East News

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Podobnie Fest Festival 2019. Pierwsza odsłona muzycznej imprezy odbywającej się w chorzowskim Parku Śląskim dobiegła już końca. Po dwóch dniach niesamowitej zabawy w rytm wielkich hitów, przyszedł czas na podsumowania. Byliśmy na miejscu i zebraliśmy kilka najważniejszych powodów, dlaczego uważamy, że Fest Festival był świętem muzyki, o jakim nie zapomnimy długo. Zobaczcie, co zachwyciło nas najbardziej już teraz na ESKA.pl.

Fest Festival 2019 to niewątpliwie jedno z największych i najszumniej zapowiadanych wydarzeń muzycznych tego roku. Impreza odbyła się po raz pierwszy i trwała dwa dni - 23 i 24 sierpnia 2019 (piątek i sobota). Jako miejsce wybrano Park Śląski w Chorzowie. To właśnie na jego terenie wybudowano łącznie osiem scen, na których zaprezentowali się popularni artyści i DJ-e. Nie zabrakło wielkich światowych gwiazd, jak również tych z Polski. Ci, którzy zdecydowali się kupić karnet, mogli liczyć na niesamowitą dawkę energii i dobrej zabawy. Poniżej przedstawiamy pięć powodów, dlaczego uważamy, że Fest Festival był naprawdę FEST i nie możemy doczekać się jego edycji.

Artyści

Oczywiście najważniejszą kwestią Fest Festivalu byli zaproszeni wykonawcy. Trzeba przyznać, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania i wielokrotnie zaskoczyli festiwalowiczów. Gdzie indziej na tej samej scenie zobaczylibyśmy Krystynę Prońko i Alana Walkera? Każdy z widzów mógł znaleźć coś dla siebie. Przez dwa dni, Park Śląski gościł między innymi wielkie gwiazdy światowej sceny, jak m.in. Alan Walker, Jayden Smith, Lost Frequencies, artystów polskich, tu np. Daria Zawiałow, Arek Kłusowski i Paweł Domagała czy zyskujących na popularności młodych muzyków, takich jak Mery Spolsky bądź zespół Kolory.

Kręgi taneczne

Poza artystami, prawdziwą atrakcją byli DJ-e, którzy do samego rana dbali o to, by wytrwali festiwalowicze mieli się do czego bawić. Każdy z kręgów tanecznych gromadził setki osób i zachwycał oprawą zarówno muzyczną, jak i wizualną.

Publiczność

Jak wiadomo, to ludzie tworzą atmosferę. W przypadku Fest Festivalu, była ona niesamowita, bo i publiczność była nastawiona po prostu na dobrą zabawę. Nie było zbędnego ścisku, walki o miejsca czy podziałów. Każdy bawił się z każdym, co doskonale było widać na filmach nagrywanych z drona, a następnie wyświetlanych na telebimach. Rzadko na podobnych imprezach można spotkać aż tyle wyluzowanych osób.

Miejsce

Wybór Parku Śląskiego w Chorzowie jako miejsce I edycji Fest Festivalu to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Pomimo upału, dzięki obecności drzew, nie był on tak odczuwalny. Ci, którzy chcieli posiedzieć w słońcu, mieli taką szansę, tak samo jak ci marzący o odprężeniu w cieniu i słuchaniu z oddali świetnej muzyki serwowanej na żywo.

Dostęp do wody

Mimo tego, że w innych europejskich krajach to już norma, w Polsce ciężko jeszcze dostrzec sytuacje, kiedy podczas koncertów czy imprez masowych uczestnikom dostarczana jest darmowa woda. Na Fest Festivalu, dzięki współpracy z Górnośląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów, festiwalowicze, kiedy tylko chcieli, mogli liczyć na orzeźwiającą wodę z cytrusami podaną w papierowym kubku. Szanujemy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze