Kiedy śnieg 2018? Prognoza pogody długoterminowa przewiduje szybkie nadejście zimy?

2018-09-27 11:51
Kiedy śnieg 2018? Prognoza pogody długoterminowa przewiduje szybkie nadejście zimy
Autor: Marek Zajdler / East News

Zima 2018 coraz bliżej! Jaka jest długoterminowa prognoza pogody? Kiedy spadnie śnieg? Przekonajcie się na ESKA.pl

Kiedy spadnie śnieg?! Lato zakończyło się szybko, więc wiele osób obawia się, że zima nadejdzie równie niespodziewanie. Tym bardziej, że we wrześniu śnieg spadł w polskich górach. Biało zrobiło się również na Pomorzu! W sieci pojawiły się zdjęcia zimy w Gdańsku i na plaży we Władysławowie. Jaka jest prognoza długoterminowa 2018? Według meteorologów zimno zrobi się w drugiej połowie października.

Śnieg 2018 - prognoza pogody

Kiedy spadnie śnieg? Na pierwsze opady białego puchu najbardziej czekają najmłodsi. Najmniej natomiast wyczekują go kierowcy. Ci drudzy mogą odetchnąć z ulgą, bo prawdziwa zima w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku czy Krakowie, spodziewana jest dopiero na początku grudnia! Większe powody do obaw mają mieszkańcy gór. Chociażby w Zakopanem biały puch ma spaść już w listopadzie. Wtedy też na termometrach w dzień nawet -4 stopnie Celsjusza.

Pogoda w Polsce w połowie września znacznie się popsuła. Opady deszczu, wiatr, a co najgorsza - temperatury poniżej 0 stopni wieczorem. Na szczęście na jakiś czas możemy zapomnieć o takim stanie pogodowym. Koniec września i początek października, to w całej Polsce temperatury od 13-23 stopni Celsjusza. Pogoda zepsuje się dopiero w drugiej połowie października.

Pogoda jesień 2018 - długoterminowa prognoza. Jaka będzie jesień w Polsce?

Najnowsze