Kiedy jest Dzień Ojca 2022? Tę datę warto zapisać w kalendarzu!

2022-05-24 14:24
Ojciec z synem
Autor: Pixabay

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Matki. Dla wielu osób stanie się to podstawą do rozmyślania nad tym, kiedy wypada poświęcony wszystkim polskim tatom Dzień Ojca. Czy obchodzimy go także w maju? Dokładną datę święta przypominamy w poniższym artykule. Lepiej już teraz zaznaczyć ją na czerwono w kalendarzu!

Kiedy jest Dzień Ojca? Zbliżający się wielkimi krokami Dzień Matki z pewnością, jak co roku, przełoży się na zwiększenie zainteresowania świętem dedykowanym wszystkim ojcom. Dni poświęcone rodzicom to idealny czas, by podziękować im za trud, jaki włożyli w nasze wychowanie. W sieci bez problemu można znaleźć gotowe życzenia na Dzień Matki i Dzień Ojca do skopiowania, które z pewnością wywołają sporo uśmiechu. Dobrym pomysłem są też spersonalizowane prezenty. Gdy nadchodzi 26 maja, wiele osób odruchowo poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy Dzień Ojca pokrywa się z obchodzonym w tym terminie Dniem Matki. Nic bardziej mylnego! Święto wszystkich tatusiów celebrujemy dopiero kilka tygodni później. Podobnie jednak do Dnia Matki, data Dnia Ojca jest stała, co oznacza, że święto obchodzimy co roku tego samego dnia.

Sonda
Masz już prezent na Dzień Ojca?

Kiedy jest Dzień Taty?

Dzień Ojca jest obchodzony niespełna miesiąc później niż Dzień Matki, bo 23 czerwca. Tego dnia warto pamiętać o złożeniu najserdeczniejszych życzeń dla taty. Z pewnością będzie mu bardzo miło, gdy usłyszy przyjemne słowa, otrzyma samodzielnie wykonaną laurkę bądź drobny prezent. Ciekawostką jest, że święto dedykowane wszystkim ojcom obchodzone jest dopiero od 1965 roku.

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze