Kiedy będzie ciepło? Prognoza pogody na 16 dni

2021-04-11 9:18 Adam Bysiek
wiosna
Autor: pixabay.com

Prognoza pogody na 16 dni interesuje wiele osób. Każdy czeka w końcu na słoneczne dni z wysoką temperaturą. Niestety po kilku pięknych dniach, które zapoczątkowały wiosenny okres, nad Polskę nadciągnął front atmosferyczny, który przyniósł nam znaczny spadek temperatury i opady deszczu, a w niektórych miejscach Polski nawet deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Są nawet miejsca w naszym kraju gdzie pokrywa śnieżna utrzymuje się nadal, a końca zimowej aury jeszcze nie widać. Sprawdzamy, kiedy w końcu będzie cieplej i kiedy możemy spodziewać się nadejścia prawdziwej wiosny.

Kiedy będzie ciepło? Czy prognoza pogody na 16 dni może napawać nas optymizmem? Zgodnie z danymi dostarczanymi przez synoptyków wiemy, że ocieplenie nastąpi, ale nie tak szybko jak byśmy tego chcieli. Fakt, że ostatnie prognozy pogody uległy zmianie jest dobrą wiadomością dla spragnionych już ciepłego i wiosennego powietrza. 

Kiedy będzie ciepło?

Kiedy możemy spodziewać się ocieplenia? To pytanie nurtuje nas wszystkich. Na szczęście prognozy zwiastujące ujemną temperaturę w najbliższym czasie uległy zmianie i obecnie mówi się o tym, że temperatura będzie systematycznie rosnąć z dnia na dzień. Słupki rtęci skoczą do 10 kresek powyżej zera. Kiedy przyjdzie wiosenne ocieplenie? Sytuacja meteorologiczna zależy od wielu czynników. Głównie niżu, który ma nasunąć się nad terytorium naszego kraju. To ten front będzie kształtował w najbliższym czasie pogodę w Polsce.

Wiosna zawitała do Parku Oliwskiego

Pogoda na 16 dni

Jeśli zastanawiacie się kiedy będzie ciepło, to odpowiadamy - już niebawem! Pogoda na najbliższe 16 dni jest stosunkowo dobra. Jeszcze w piątek 9 kwietnia 2021 roku będziemy musieli wytrzymać nieco niższe wartości temperatury, ale już od soboty 10 kwietnia 2021 roku termometry w Polsce centralnej, zachodniej i wschodniej pokarzą wartości od 10 do nawet 17 stopni - taka sytuacja utrzyma się aż do 13 kwietnia 2021 roku. Pogoda ulegnie załamaniu 14 kwietnia, ponieważ to wtedy odnotujemy spadek temperatury do 5 stopni na zachodnie i do 7 stopni w południowej Polsce. Chociaż temperatura będzie rosła, to nad dni będą deszczowe, a opadów możemy spodziewać się w całym kraju do soboty 10 aż do 17 kwietna. Później znów nastąpi ocieplenie w całym kraju, a termometry wskażą od 11 stopni w niedzielę 18 kwietnia po nawet 21 stopni 20, 21 i 22 kwietnia 2021 roku. 

Najnowsze