Kate Bush

i

Autor: YouTube/KateBushMusic

Kate Bush na fali dzięki Stranger Things. Kim jest autorka hitu Running Up That Hill?

2022-05-31 9:52

Premiera 4. sezonu Stranger Things spotkała się z ogromnym zainteresowaniem fanów na całym świecie. Na fali popularności produkcji skorzystała także Kate Bush, której piosenka pojawia się już w pierwszym odcinku. Utwór Running Up That Hill dotarł na sam szczyt list przebojów po 37 latach! Co musicie wiedzieć o legendarnej piosenkarce?

Kate Bush - kim jest autorka hitu Running Up That Hill, którego użyto w kolejnym sezonie serialu Stranger Things? Informacji na temat piosenkarki poszukują w szczególności młodzi internauci, którzy nie mieli możliwości przeżywać z nią największych sukcesów. Za sprawą hitowej produkcji Netfliksa twórczość nietuzinkowej artystki przeżywa aktualnie drugą młodość. Premiera 4. sezonu Stranger Things miała miejsce 27 maja i z miejsca spotkała się z wielkim zainteresowaniem widzów na całym świecie. Szczególnie duże emocje budzi soundtrack, w którym znajdziemy właśnie jeden z największych hitów Kate Bush. Imię i nazwisko angielskiej piosenkarki znajduje się aktualnie w trendach na Twitterze, a jej kawałek Running Up That Hill okupuje szczyty list przebojów w wielu krajach. To wielki sukces, biorąc pod uwagę fakt, że piosenka miała swoją premierę blisko 40 lat temu!

Sonda
Co myślisz o tym serialu?

Kim jest Kate Bush?

Za sprawą Stranger Things kawałek Running Up That Hill cieszy się popularnością na całym świecie po 35 latach od premiery! Piosenka pojawia się już w premierowym odcinku, kiedy widzimy, jak na walkmanie słucha jej serialowa Max. O zainteresowaniu kompozycją świadczy fakt, że aktualnie znajduje się ona wyżej niż wydany niedawno utwór Lady Gagi Hold My Hand, który także święci triumfy za sprawą kinowej premiery filmu Top Gun: Maverick.

Kate Bush urodziła się 30 lipca 1958 roku, a debiut muzyczny zaliczyła 20 lat później, w 1978 roku. Jej wybitny wkład w muzykę został doceniony przez samą królową Elżbietę II Najwspanialszym Orderem Imperium Brytyjskiego. 

Sanah o płycie Uczta, spotkaniach z fanami i nowej piosence z Dawidem Podsiadło