Julia Rocka zgubiła Balans, ale znalazła przepis na taneczny hit! [WIDEO]

i

Autor: Piotr Rybiński / Sony Music Poland Julia Rocka zgubiła Balans, ale znalazła przepis na taneczny hit! [WIDEO]

Julia Rocka zgubiła Balans, ale znalazła przepis na taneczny hit! [WIDEO]

2022-05-18 15:53

Czy nowy singiel Julii ponownie podbije radiowe listy hitów, a także zyska popularność w serwisach streamingowych? Internauci nie mają wątpliwości, że to jeden z mocniejszych kandydatów na polski hit lata 2022. Przekonajcie się sami już teraz.

Julia Rocka to jedna z najciekawszych debiutantek na polskim rynku muzycznym, która jest podręcznikowym przykładem self-made woman pokolenia Z. Jej pierwszy, wydany niezależnie, singiel Jeep okupował kilkanaście miesięcy temu szczyt polskiej listy Spotify Viral. Utwór „Oficjalna wersja zdarzeń był pod koniec zeszłego roku jednym z największych, muzycznych trendów na TikToku, czego efektem jest ponad 10 tysięcy kreacji i 8 milionów odsłuchań we wszystkich serwisach streamingowych! Julia oprócz pisania tekstów, komponowania muzyki i samodzielnego promowania swojej twórczości w mediach społecznościowych, studiuje na łódzkiej Filmówce. Jej dyplomowy spektakl Mary Page Marlowe w reżyserii Adama Orzechowskiego kilka dni temu zdobył Grand Prix na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Nowości Muzyczne 2022 - NOWE HITY, PREMIERY, PŁYTY, ZAPOWIEDZI [POLSKIE I ZAGRANICZNE]

Gromee o singlu nagranym razem z rumuńską gwiazdą ANTONIĄ

Julia Rocka - piosenka Balans

Nowy utwór Balans, w odróżnieniu od dotychczasowych singli Julki, nie porusza tematów damsko-męskich, a traktuje o przeżyciach egzystencjalnych młodej artystki, o braku umiejętności znalezienia trwałej równowagi w życiu i ciągłym poszukiwaniu własnego Zen.

Do napisania „Balansu” zainspirowała mnie rozmowa z moim przyjacielem. Oboje mieliśmy wtedy dość refleksyjny czas i zastanawialiśmy się co byłoby rozwiązaniem naszych życiowych problemów... Doszliśmy do wniosku, że na wielu płaszczyznach brakuje nam balansu, przez co często popadamy ze skrajności w skrajność. Temat szukania równowagi wydał mi się na tyle uniwersalny i ciekawy, że postanowiłam napisać o tym utwór.

Przy pisaniu piosenek, jak mówi sama Julia, często ma przed oczami obrazy, kolory, faktury, światło. W urzeczywistnieniu tych wizji pomógł Julii tym razem Julek Tałandziewicz, który wyreżyserował klip do „Balansu”. Zależało mu na ukazaniu szerokiej rozpiętości emocji Julii, a także zestawieniu ze sobą kontrastów, które podkreślą wahania podmiotu lirycznego.