John Legend - nowa płyta Bigger Love. Artysta przypomina o sile miłości

2020-06-19 15:26
John Legend
Autor: VALERIE MACON/AFP/East News

John Legend wraca z nowym albumem Bigger Love! Jedenastokrotny zwycięzca nagrody GRAMMY - John Legend 19.06.2020 wypuścił nowy album noszący tytuł Bigger Love. O czym jest muzyczna nowość i jak komentuje ją sam artysta? Więcej szczegółów na ESKA.pl!

John Legend wypuścił 19 czerwca 2020 nowy album zatytułowany Bigger Love. John widzi to w ten sposób: świat powinien przypomnieć sobie sile miłości, a Bigger Love w tym pomoże. W tych trudnych czasach niektórzy mogą się zastanawiać czy to ok, żeby smiać się, tańczyć i być romantycznym. Ostatnio Afroamerykanie byli pokazywani w mediach z kolanami na szyjach, w żałobie lub podczas grupowych protestówy. Wszyscy czujemy te same emocje. Ważne jest, żebyśmy nie przestawali pokazywać światu wszystkich aspektów bycia czarnoskórym i człowiekiem. Dzięki naszej sztuce jesteśmy w stanie to zrobić. Ten album to celebracja miłości, radości, nadziei oraz buntu, czyli rzeczy które sprawiają, że nasza kultura jest piękna - powiedział John.

Bigger Love to album pełen emocji, radości, miłości, nadziei i delikatności. Projekt, na którym znalazło się 16 kawałków to połączenie popu, soulu, zmysłowego R&B, hip-hopu oraz ballad. Magazyn Rolling Stone napisał o tytułowym kawałku, że jest to popowa piosenka, która idealnie nadaje się na parkiety… tryska radością nawet w tych trudnych czasach. Magazyn Billboard stwierdził, że singiel Actions może oznaczać coś innego dla każdego słuchacza, ale po raz kolejny Legend użył swojego głosu by nas zmotywować. MTV nazwało piosenkę Conversations in the Dark Wyciskaczem łez i dodało, że John Legend pisze najpiękniejsze obietnice.

John Legend - album Bigger Love

Dzisiaj w nocy John świętował premierę albumu w specjalnej edycji Juneteenth Verzuz wraz z Alicią Keys. Seria transmisji na żywo to pojedynki pomiędzy muzykami, tym razem artyści zmierzą się w grze na pianinie. Akcja odbyła się na stronie @verzuztv na Instagramie. Do tego, z okazji Dnia Ojca, Legend zaprezentuje fanom specjalną wersję swojego programu: John Legend and Family: A Bigger Love Father’s Day, która odbędzie się 21 czerwca. Ten wieczór będzie hołdem oddanym wszystkim ojcom na całym świecie i granie utworów na żywo z najnowszego albumu Johna, będzie się przeplatało z humorem i beztroską. W czwartek 25 czerwca John zagra wirtualny koncert #BIGGERLOVE we współpracy z Wave, a zysk zostanie przeznaczony na fundację Let’s Free America. Album Bigger Love, którego producentem wykonawczym jest Raphael Saadiq, zawiera kolaborację z takimi artystami jak: Jhene Aiko, Koffee, Rapsody, Gary Clark Jr., Anderson .Paak, Oak Felder, Tayla Parx, Charlie Puth, Ryan Tedder, Teddy Geiger, DJ Camper, Ricky Reed, Julia Michaels, Digi, Cautious Clay, Di Genius. Bigger Love jest o niesieniu światła i miłości w czasach, które wydają nam się końcem świata.

John Legend
Autor: Materiały prasowe

John Legend - lista utworów na płycie Bigger Love

 1.  Ooh Laa
 2.  Actions
 3.  I Do
 4.  One Life
 5.  Wild ft. Gary Clark Jr.
 6.  Bigger Love
 7.  U Move, I Move ft. Jhene Aiko
 8.  Favorite Place
 9.  Slow Cooker
 10.  Focused
 11.  Conversations in the Dark
 12.  Don’t Walk Away ft. Koffee
 13.  Remember Us ft. Rapsody
 14.  I’m Ready ft. Camper
 15.  Always
 16.  Never Break

Najnowsze