Paulla, Paulina Ignasiak

i

Autor: AKPA Paulla powraca z nowym singlem

Jej hit "Od dziś" 15 lat temu śpiewała cała Polska. 44-letnia Paulla przeszła metamorfozę i wraca z nową piosenką

2023-02-03 11:30

Paulla była niegdyś jedną z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek w Polsce. Królowała na listach przebojów dzięki piosence "Od dziś", jednak na wiele lat słuch o niej zaginął. Okazuje się, że Paulla nie jest już krótkowłosą brunetką. Przeszła wielką metamorfozę, a co więcej, właśnie wydała nowy singiel. Jak obecnie wygląda życie PaulinyIgnasiak?

Paulina Ignasiak, działająca pod pseudonimem artystycznym Paulla, to urodzona w 1979 roku artystka, która może pochwalić się aż 5-oktawową skalą głosu. Taki zakres dźwięków jest w stanie wytworzyć np. Mariah Carey. Paulla w wieku 16 lat ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną Pierwszego Stopnia w Pleszewie, gdzie uczyła się grać na gitarze klasycznej i fortepianie. Za wszelką cenę próbowała wybić się na rynku muzycznych, chwytając się rozmaitych możliwości. Brała udział w "Szansie na sukces", oraz castingu do pierwszej edycji "Idola", jednak nie zakwalifikowała się do występów "na żywo". Następnie zajęła drugie miejsce w konkursie organizowanym przez Michała Wiśniewskiego "Drzwi do kariery", a wszystko to miało miejsce w programie "Jestem jaki jestem". W 2008 roku wydała debiutancki album "Nigdy nie mów zawsze", na którym znalazł się jej największy hit "Od dziś". Ten romantyczny utwór nuciła cała Polska, a Paulla dzięki tej piosence i wielu innym numerom zaczęła spełniać swoje muzyczne marzenia. Zapraszano ją na festiwale i inne wielkie muzyczne wydarzenia. Artystka w 2009 roku uplasowała się na szóstym miejscu w rankingu na największą ilość sprzedanym płyt.

Paulla - życie miłosne i zmagania z chorobą nowotworową

W 2017 roku piosenka "Od dziś" wygrała na Festiwalu Weselnych Przebojów w Mrągowie w kategorii na weselny przebój roku. Nie ma się co dziwić. Ta piosenka zdecydowanie jest doskonałym wyborem na pierwszy taniec.

Paulla po wielkim sukcesie płyty "Nigdy nie mów zawsze" wydała drugi album zatytułowany "Sekret wiecznej miłości" (2010), jednak nie przyjął się aż tak dobrze jak debiut. Mimo wszystko Paulla zyskała grono wiernych fanów, którzy tłumnie przybywali na jej koncerty i wspierali jej działalność.

W życiu prywatnym, Paulla miele wiele zawirowań. Na początku kariery związała się z liderem i gitarzystą zespołu Łzy Adamem Konkolem, z którym ma syna Adama Juniora urodzonego w 2008 roku. Ich miłość nie przetrwała próby czasu, a po rozstaniu Paulina poślubiła modela Rafała Wojtysiaka. W 2015 roku potwierdziła krążące plotki na temat ich rozstania.

W 2012 roku zdradziła, że od ponad roku zmaga się z nowotworem. Maciej Durczak - menadżer gwiazd, a prywatnie mąż Ani Wyszkoni - w wywiadzie z tygodnikiem "Twoje Imperium" stwierdził, iż jej wyznanie jest zabiegiem marketingowym mającym na celu przypomnienie o artystce. To wywołało jeszcze większą falę doniesień na temat jej stanu zdrowia. Okazało się, że artystka przeszła operację usunięcia guzów z jelita. Po zabiegu miała trudności z poruszaniem się, a po występach często mdlała.

Paulla wraca z nową piosenką!

Paulina zawsze kojarzona była z fryzurą, która de facto stała się wręcz jej znakiem rozpoznawczym - krótkie cięcie z dłuższą grzywką zaczesaną na bok, czyli tak zwany bob. W 2019 roku przeszła sporą metamorfozę, ponieważ z brunetki stała się blondynką, co bardzo ją odmłodziło i rozświetliło jej urodę. Na tym jednak nie zakończyła swoich eksperymentów. W 2022 roku zaczęła pojawiać się na salonach w dłuższej fryzurze. Piosenkarka gościła w programie "Jaka to melodia", czy "Tak to leciało", a co więcej zaśpiewała na scenie Opery Leśnej w Sopocie, za co była niezwykle wdzięczna.

Dziękuję całym sercem Sopot. To wyjątkowe dla mnie miejsce! To tam w 2009 roku odebrałam wszystkie możliwe nagrody i pierwsze w moim życiu. Wczoraj zaśpiewałam tam 5 raz ale po raz pierwszy delektowałam się tym, chłonęłam wszystko! Może nie uwierzycie ale był to mój drugi raz kiedy byłam „obecna”, spokojna i pewna siebie na scenie. Dotąd zawsze czułam się niepewnie, wciąż się porównywałam do innych, krytykowałam samą siebie. Dziękuję Wszystkim, którzy umożliwili mi udział w tym wspaniałym miejscu i koncercie! Marzyłam o tym, aby wrócić tutaj ponownie - czytamy na Instagramie.

Paulla cały pracuje nad nowymi numerami. 30 stycznia 2023, czyli w dniu swoich 44 urodzin zaprezentowała na YouTubie swój najnowszy singiel "Znak", z klimatycznym teledyskiem zrealizowanym w Izraelu - "Wysyłam Wam „ZNAK” do pokochania samych siebie, do życia na własnych zasadach w poczuciu akceptacji i miłości własnej. Zróbcie mi proszę ten urodzinowy prezent przyjmując wprost do Waszego, że wszystko czego w życiu szukacie, pragniecie i za czym gonicie JUŻ JEST! W Was samych!!!!" - napisała na Instagramie.

Paulla, Paulina Ignasiak

i

Autor: AKPA Paulla - tak się zmieniła przez lata
Michał Szczygieł z przytupem rozpoczął 2023 rok. Nowe Sytuacje, tylko na ESKA.pl