Janusz Radek

i

Autor: AKPA

Janusz Radek - wiek, żona, dzieci, skala głosu, kariera. Co wiemy o artyście?

2022-11-04 17:13

Poezja śpiewana, kabaret, muzyka rockowa i musicale, to tylko część z aktywności Janusza Radka. Artysta jest zdecydowanie człowiekiem renesansu! Zebraliśmy wszystkie, najczęściej wyszukiwane informacje o Januszu Radku w jednym miejscu. Sprawdźcie, kim jest, jaką ma skalę głosu i czy ma partnerkę!

Kim jest Janusz Radek? Ila lat ma lat? Co śpiewa Janusz Radek? Artysta swoją przygodę z muzyką rozpoczął od tworzenia piosenek do znanych tekstów poetów takich jak Bolesław Leśmian i Leopold Staff. Janusz Radek miał także krótką przygodę z branżą kabaretową. Otarł się o krakowski kabaret Zielone Światełko. Następnie wybrał muzykę rockową. Obecnie występuje z recitalami oraz w spektaklach muzycznych. W swoim dorobku artystycznym ma aż 9 albumów studyjnych. Artysta jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku historia. Wielu uważa, że to jedna z najbardziej nietuzinkowych postaci polskiej sceny muzycznej.

Marcin Dubiel: wiek, wzrost, walki, waga, dziewczyna, rodzina. Kim jest Marcin Dubiel?

Hity lata 2022 - te piosenki będą towarzyszyć nam w tegoroczne wakacje

Janusz Radek - wiek

Ile lat ma Janusz Radek? Wokalista urodził się 6 kwietnia 1968 roku. Obecnie ma 53 lata. Janusz Radek pochodzi ze Starachowic, które znajdują się w województwie świętokrzyskim.

Janusz Radek - żona

Czy Janusz Radek ma partnerkę? Specjalnie dla wszystkich fanów artysty dotarliśmy do tej informacji! Janusz Radek jest kochającym mężem. Artysta odnalazł szczęście u boku pani sędzi Beaty Radek.

Janusz Radek - dzieci

Ile dzieci ma Janusz Radek? Muzyk jest szczęśliwym ojcem dwóch córek: Zuzanny i Anieli. Obydwie mają zamiłowania muzyczne, jednak ojciec kręci nosem na pomysł, by poszły w jego ślady. Przyznał, że ścieżka zawodowa jego żony byłaby dla dziewczyn o wiele lepsza.

Sonda
Co sądzisz o talencie Janusza Radka?

Janusz Radek - skala głosu

Janusz Radek jest naturszczykiem. Artysta nigdy nie kształcił swojego wokalu, a mimo to posiada aż czterooktawową skalę głosu. To wyjątkowy dar! Większość artystów może się pochwalić dwiema lub trzeba oktawami.

Kayah - wiek, wzrost, pochodzenie, piosenki, mąż, dzieci, Instagram. Co wiemy o legendarnej wokalistce?

Janusz Radek - kariera

Najpierw utwory do znanych tekstów poetów, następnie kabaret i muzyka rockowa. Jednak swoją prawdziwą pasję odkrył na początku lat 2000. Zdecydował się na musicale. W Teatrze Rozrywki w Chorzowie, za musical "Jesus Christ Superstar” został nagrodzony Złotą Maską. Z kolei w 2004 roku z utworem "Pocztówka w Avignon” Janusz Radek zajął 5. miejsce w polskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. W 2007 roku, w plebiscycie Top Trendy zajął 1. miejsce za najlepiej sprzedający się album oraz Superjedynkę w kategorii płyta pop za "Psałterz wrześniowy” .