Janusz Panasewicz - wiek, wzrost, dzieci, gdzie mieszka, piosenki, żony

2022-08-18 16:45
Janusz Panasewicz
Autor: AKPA

Kim jest Janusz Panasewicz? Frontmana zespołu Lady Pank nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To jeden z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych wokalistów rockowych w Polsce. Co jeszcze wiemy o piosenkarzu? Postanowiliśmy zebrać wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu.

Janusz Panasewicz - wiek, wzrost, dzieci, gdzie mieszka, piosenki, żony. Takich informacji poszukuje ostatnio wielu internautów. Frontman Lady Pank wyśpiewał i skomponował wiele znanych przebojów. Wspólnie z grupą wylansował takie piosenki jak "Kryzysowa narzeczona", "Tacy Sami", "Tańcz głupia, tańcz", czy "Mniej niż zero". Już w młodych latach słuchał dużo Rolling Stonesów i Led Zeppelinów. Ten drugi zespół całkowicie odmienił jego życie, a album "Led Zeppelin II" do dziś uważa za jeden z najlepszych. Życie muzyka było tak barwne, że spokojnie mogłoby posłużyć jako scenariusz na film. Liczne kontrowersje i szalone życie w świetle jupiterów to domena kapeli, z którą gra do dziś. Jednak twórczość Lady Pank jest doskonale znana polskim słuchaczom. Wiele osób chciałoby poznać Janusza Panasewicza od tej drugiej strony. Przygotowaliśmy kilka informacji o artyście, o których mogliście wcześniej nie wiedzieć.

Doda o swoich najbardziej zmarnowanych piosenkach. Mogły być wielkimi hitami!

Janusz Panasewicz - wiek

Wokalista urodził się 18 stycznia 1956 roku w Lipsku. Jego matka przez większość swojego życia śpiewała w chórze, a ojciec pracował na poczcie. Już w szkole podstawowej grał na gitarze między lekcjami. W 2022 roku skończył 66 lat.

Janusz Panasewicz - wzrost

Według informacji podanych w internecie, artysta ma ok. 182 cm wzrostu.

Janusz Panasewicz - dzieci

Janusz Panasewicz ma trójkę dzieci (w tym dwóch bliźniaków). W 1980 roku urodził się Wojciech, a w 2007 Juliusz i Brunon.

Janusz Panasewicz - żona

Wielką miłością frontmana Lady Pank była Bogusława Ossowska, z którą ożenił się w 1980 roku. Ma z nią syna Wojciecha. Po rozwodzie związał się z Ewą Smolarczyk, z którą ma dwójkę bliźniaków.

Janusz Panasewicz - gdzie mieszka?

Muzyk urodził się w Lipsku, ale na co dzień mieszka w malowniczej miejscowości pod Warszawą. Bardzo lubi przebywać również na Mazurach w Olecku. To właśnie tam wypoczywa i resetuje myśli, kiedy ma gorsze dni.

Janusz Panasewicz - piosenki

Janusz Panasewicz napisał wiele genialnych piosenek, które do dzisiaj są puszczane w największych stacjach radiowych. Najpierw pisał teksty dla zespołu Ogród Wyobraźni (1979), później dla Desant (1980–1982), aż wreszcie przyszła pora na Lady Pank i największe szlagiery. „Młode orły”, „Nie chcę litości”, „Na granicy”, „Znowu pada deszcz”, „Słońcem opętani”, „Mój świat bez ciebie” czy „Do Moniki L.” to tylko kilka utworów, które wyszły spod skrzydeł Panasa.

Sonda
Słuchasz jeszcze Lady Pank?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze