Jakie jest młodzieżowe słowo roku 2022? Gilbert nie ma sobie równych!

2022-11-07 12:39
Jakie jest młodzieżowe słowo roku 2022 Gilbert nie ma sobie równych!
Autor: Wydawnictwo PWN / YouTube Jakie jest młodzieżowe słowo roku 2022 Gilbert nie ma sobie równych!

Młodzieżowe Słowo Roku 2022 - jakie jest słowo, które wygrywa? Internauci kolejny rok z rzędu chętnie włączyli się do zgłaszania swoich propozycji. Zgłosili zarówno te znane określenia, jak i neologizmy wzbudzające ogromne zainteresowanie szczególnie wśród osób starszych. Jakie jest młodzieżowe słowo roku 2022? Przekonacie się sprawdzając na naszej stronie.

Spis treści

  1. Jakie jest młodzieżowe słowo roku 2022?
  2. Młodzieżowe Słowo Roku 2022 - gilbert, essa, slay

Jakie jest młodzieżowe słowo roku 2022? Gilbert wysunął się na prowadzenie przynajmniej, jeśli chodzi o typowania internautów. W ostatnich tygodniach głosowania właśnie to słowo pojawia się w komentarzach dosłownie na każdej platformie. Osoby, które chcą, żeby wygrało proszą by każdy zgłosił to określenie do plebiscytu organizowanego przez Wydawnictwo PWN. Wszystko zaczęło się od filmiku na TikToku, który w krótkim czasie miał ponad 2,5 miliona wyświetleń. Jego autorzy odnieśli ogromny sukces i jeśli to właśnie Gilbert wygra, to właśnie za ich sprawą! Walka o młodzieżowe słowo roku 2022 online trwa, a faworytów jest znacznie więcej.

Gilbert na Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Co to znaczy i o co chodzi z tym słowem?

OTO POLSKI MrBEAST [FRIZ vs CZVJNIK vs REZIGIUSZ] | ESKA XD - Hotplota #60

Jakie jest młodzieżowe słowo roku 2022?

Internauci chętnie biorą udział w plebiscycie organizowanym przez wydawnictwo PWN. Rok temu trzecie miejsce zajęło słowo twoja stara, drugie miejsce naura, a na szczycie znalazł się śpiulkolot. Jakie jest młodzieżowe słowo roku 2022? tego dowiemy się 30 listopada 2022, kiedy zakończy się głosowanie finałowe. Wcześniej, bo 15 listopada 2022 zostanie zaprezentowana finałowa dwudziestka.

Młodzieżowe Słowo Roku 2022 - gilbert, essa, slay

Gilbert na młodzieżowe słowo roku to jedna z najbardziej zaskakujących propozycji. Mniejsze zaskoczenie związane jest ze słowem essa, które określa radość. Popularnością cieszy się także słowo slay, oznaczającego coś bardzo dobrego. Z nowszych słów, a raczej określeń w głosowaniu pojawiło się Kongo. Nie chodzi jednak o afrykańskie państwo a o hasło będące nazwaniem jakiegoś negatywnego zdarzenia, niecodziennej sytuacji.

Asdis - wokalistka odkryta przez Gromeego robi furorę! Zaprosili ją znani producenci

Młodzieżowe Słowa Roku - czy znasz znaczenie wszystkich? Rozwiąż nasz quiz i udowodnij!

Pytanie 1 z 9
Młodzieżowe Słowo Roku 2021 - śpiulkolot

Już po raz siódmy PWN organizuje plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku. Celem tego przedsięwzięcia jest wyłonienie najciekawszych i najbardziej popularnych wśród młodych ludzi słów, określeń lub wyrażeń. Nad przebiegiem konkursu czuwają uznani eksperci. Partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Warszawski. Plebiscyt Młodzieżowe Słowo Roku organizowany jest od 2016 roku. Przez te lata skutecznie wspiera popularyzację języka polskiego i wywiera duży wpływ na współczesną polszczyznę. Plebiscyt co roku wzbudza duże zainteresowanie. Siódma edycja (tak, jak rok wcześniej) odbędzie się w dwuetapowej formule.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze