Jaka będzie zima 2021/22? Intensywne opady śniegu już 26 LISTOPADA!

2021-11-25 14:37
Śnieżyca w Polsce
Autor: Albin Marciniak/East News

Jaka będzie zima? Odpowiedź na to pytanie nurtuje wiele osób, które chciałyby wiedzieć, jak prezentują się prognozy pogody na najbliższe tygodnie, a nawet miesiące. Wszystko wskazuje na to, że przedsmak tegorocznej zimy otrzymamy już za moment, bo 26 listopada. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada intensywne opady śniegu!

Spis treści

  1. Jaka będzie zima 2021/22?
  2. Bestia z południa w Polsce

Jaka będzie zima 2021/22 w Polsce? To pytanie jest jednym z najczęściej wpisanych w wyszukiwarkę Google. Nie dziwi to wcale, biorąc pod uwagę zmiany, jakie zachodzą w pogodzie w ostatnich dniach. Po dość łagodnym i ciepłym listopadzie czas na atak zimy 2021? Wszystko na to wskazuje! Najnowsze prognozy pogody na listopad 2021 przygotowane przez ekspertów nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Lada moment, bo już w najbliższy weekend, w niemalże w całej Polsce będziemy mieć do czynienia z intensywnymi opadami śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Meteorolodzy sugerują, by w tych dniach zachować ostrożność, bowiem na drogach i na chodnikach może być naprawdę bardzo ślisko. Czy śnieg w Polsce 26 listopada można traktować jako oficjalny początek zimy? Przypomnijmy, że w ostatnich prognozach pojawiły się nawet sugestie dotyczące nadejścia bestii z południa!

Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?

Jaka będzie zima 2021/22?

Najnowsze prognozy mówią o nadejściu zimy już w listopadzie. Na stronie IMGW pojawiła się prognoza na najbliższe dni, z której wynika, że powinniśmy być przygotowani na intensywne opady śniegu.

Już w piątek około południa strefa opadów śniegu i deszczu ze śniegiem nasunie się od południa nad obszar województw opolskiego, śląskiego oraz małopolskiego. Do piątkowego wieczoru miejscami spaść może do 10 cm śniegu. W sobotę opady odsuną się nad północny wschód kraju, miejscami spaść może tam do 8 cm śniegu. Zrobi się też chłodniej, temperatura minimalna od -2°C do 2°C, natomiast temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, jedynie w niedzielę na wschodzie kraju do 6°C - można przeczytać.

Bestia z południa w Polsce

O krok dalej poszli redaktorzy serwisu Fani Pogody, którzy poinformowali o nadciągającym z południa naszego kontynentu niżu, który może przynieść silny mróz i śnieżyce. Eksperci nadali mu przydomek bestii z południa. Są to jednak dopiero prognozy długoterminowe, które należy traktować z dystansem. 

ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze