Jak korzystnie wybrać kredyt gotówkowy?

i

Autor: Materiały prasowe

Jak korzystnie wybrać kredyt gotówkowy?

2022-04-05 10:29 Materiał sponsorowany

Dzisiejszy rynek zdecydowanie obfituje w oferty kredytów gotówkowych, dlatego wybór tego odpowiedniego, może być naprawdę trudny. Są dostępne w znacznej większości banków, ale decyzja dotycząca zaciągnięcia takiego zobowiązania powinna być dobrze przemyślana i poprzedzona dokładną analizą.

Czym charakteryzuje się kredyt gotówkowy?

Najważniejszą cechą, która w sposób szczególny wyróżnia kredyt gotówkowy na tle innych, oraz jest najczęstszym powodem, dla którego coraz więcej osób decyduje się na jego zaciągnięcie, jest jego bezcelowość. Ten rodzaj zobowiązania finansowego, może zostać zaciągnięty na dowolne wydatki, z których konsument nie ma obowiązku tłumaczyć się bankowi – co odróżnia go od kredytu hipotecznego, bądź konsumenckiego. Może to mieć również swoją ciemną stronę, ponieważ jeśli kredytodawca nie wie, na co pieniądze mają być wydane, będzie miał większą trudność z oszacowaniem ryzyka, co może wiązać się z wyższą ceną kredytu. Oczywiście, nie jest to regułą.

Kredyt gotówkowy zostaje udzielony na wniosek klienta. Może zostać wypłacony w gotówce lub bezpośrednio na konto bankowe, a jego późniejsza spłata odbywa się zazwyczaj w ratach równych – choć możliwe są też malejące. Zanim jednak decyzja o podpisaniu umowy zostanie podjęta, należy przeprowadzić skrupulatną analizę porównawczą, aby wybrać najlepszą z możliwych opcji proponowanych kredytów.

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu gotówkowego?

Pierwszą rzeczą, z której trzeba zdać sobie sprawę, jest to, że wybór kredytu gotówkowego, to kwestia w całości personalna i każdy powinien dopasować go do swoich potrzeb oraz możliwości. Poza tym ostateczna oferta i tak zależy od decyzji podjętej na podstawie zdolności kredytowej danej jednostki, pożądanej kwoty zobowiązania i okresu jej spłaty. Rozważając zaciągnięcie kredytu, najpierw trzeba wziąć pod uwagę swój domowy budżet i jaka miesięczna rata będzie dla niego dostatecznie „bezpieczna”.

Warto też pamiętać, że niskie oprocentowanie nie jest jedynym czynnikiem przesądzającym o atrakcyjności konkretnej oferty. Na całkowitą cenę kredytu składają się też inne koszty, takie jak prowizja dla banku, koszt ubezpieczenia, opłaty przygotowawcze, czy marża. Istotne jest, aby dokładnie przeanalizować propozycje różnych banków, ponieważ część z nich jest w stanie obniżyć cenę kredytu, w zamian za skorzystanie z dodatkowego produktu z listy ich usług, jak np. karta kredytowa, czy konto osobiste.

Czym jest porównywarka kredytowa?

Jak widać, wybór kredytu gotówkowego, to nie jest prosta sprawa, zwłaszcza jeśli wcześniej nie miało się z tym do czynienia. Tradycyjne poszukiwania mogą być bardzo czasochłonne, zwłaszcza kiedy w grę wchodzi spacer po różnych placówkach bankowych. W takich przypadkach z pomocą przychodzą porównywarki kredytowe. Dzięki nim można w ciągu paru minut przeanalizować kilkanaście ofert z różnych banków, a następnie ustawić je w formie rankingu. Jedyne co trzeba zrobić, to wprowadzić kilka najważniejszych parametrów, takich jak kwota zobowiązania i okres jego spłaty.

Korzystanie z porównywarki pozwala zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu i zbędnego stresu, ponieważ wszystko można zrobić zdalnie, nawet nie wychodząc z domu, oraz bez konieczności dzwonienia do poszczególnych banków. Oczywiście, istnieje możliwość bezpośredniego połączenia się z konsultantem, po zakończeniu poszukiwań w celu uzyskania odpowiedzi na nasuwające się pytania i rozwiania wszelkich wątpliwości. Co istotne, porównywarki kredytowe biorą też pod uwagę wysokość RRSO, które to jest parametrem zmiennym, a szczególnie ważnym przy podejmowaniu decyzji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE