IRA

i

Autor: Materiały prasowe STODOŁA

Ira: koncert w Stodole. Kiedy i gdzie kupić bilety?

2021-12-09 10:00

Ponad trzy dekady aktywności scenicznej, 12 albumów studyjnych, występy na największych polskich festiwalach rockowych, trasy koncertowe po USA i Kanadzie, supportowanie legendarnej grupy Aerosmith oraz niezliczona ilość najbardziej prestiżowych statuetek przemysłu muzycznego - to tylko krótkie podsumowanie muzycznej kariery formacji IRA, która od ponad trzydziestu lat zajmuje czołowe miejsce na polskich listach przebojów.

Pochodzący z Radomia zespół powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu – IRA – ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta Mój dom, a następnie 1993 i koncertowa Live odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Choć na przestrzeni lat grupa zmieniała swój styl, odchodząc od heavy metalu w kierunku rocka i pop rocka, jedno nigdy się nie zmieniło – Artur Gadowski i jego ekipa nieustannie królują w sercach polskich słuchaczy, gromadząc pod sceną tłumy fanów.

Sara James przed Eurowizją Junior w ESKA Live! [KONCERT]

Ira: koncert w Stodole. Kiedy i gdzie kupić bilety?

W maju 2021 światło dzienne ujrzała najnowsza, dwunasta płyta zespołu zatytułowana Jutro. Krążek zawiera 11 utworów, na którym znalazły się balladowe utwory, ale ku radości wiernych fanów zespołu nie zabrakło też mocnego gitarowego grania. Muzykę do większości piosenek napisali : Sebastian Piekarek wraz z Piotrem Koncą i Marcinem Limkiem, zaś teksty stworzyli Artur Gadowski oraz Wojciech Byrski. Koncert zespołu IRA w Stodole już w piątek, 4 marca 2021 roku. Bilety dostępne w sprzedaży internetowej: www.stodola.pl oraz www.ticketclub.pl

IRA - jak dobrze znasz te numery?

Pytanie 1 z 10
Dokończ tekst piosenki: Tak jak odszedł dzień - we mnie zgasło coś