Instagram - ukryte lajki już w Polsce! Czy znikną na zawsze?

2019-11-18 15:59 A.D.
Instagram
Autor: LIONEL BONAVENTURE/AFP/East News

Lajki na Facebooku i Instagramie stały się dla niektórych prawdziwym wyznacznikiem szczęścia. Im więcej ich mamy, tym czujemy się pewniejsi siebie, bardziej lubiani i szczęśliwsi. Ilość zaczęła definiować jakość, a my zbyt mocno uzależniliśmy się od cudzej opinii. Zmienić chce to Instagram, który od 2018 planuje zniknięcie polubień. Ukryte lajki dotarły już do Polski!

Instagram testuje zmianę funkcji liczby polubień postów od roku 2018. Teraz przyszła pora na pierwsze zagraniczne testy. Do tej pory odbywały się one głównie w Japonii i Australii. Do programu załapali się również niektórzy użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych. Liczba lajków pod zdjęciami od piątku 15.11.2019 nie wyświetla się także w Polsce! Niektórzy z aktywnych użytkowników z pewnością zauważyli już, że polubienia widoczne są tylko dla nich. Od teraz nie zobaczymy już ile lajków zdobyli nasi znajomi czy też popularne w serwisie osoby. My jednak wciąż będziemy widzieć, komu ze znajomych podobały się udostępnione przez nas materiały. Zmiana ta może oznaczać koniec kariery Instagramerów! Zmiana wyjść ma jednak na plus dla wszystkich. Zakończy to jednak erę opisów i zdjęć wstawianych tylko po to, by uzyskać wielką ilość lajków. Zakończy to również ich nielegalną sprzedaż w sieci, która już kilkakrotnie była demaskowana. Czy zmiana wejdzie na stałe? Jak sprawdzić, czy jesteśmy jednym z testerów?

Koniec lajków na Instagramie - czy to już na stałe? 

Obecnie trwają jedynie testy tej niesamowitej zmiany. Tylko część użytkowników mogła zauważyć je na swoim koncie. Póki co nie wiadomo kiedy wejdą w życie na stałe i czy odbędzie się to we wszystkich krajach jednocześnie, czy też stopniowo. Czy niesie to ze sobą jakieś zagrożenie? Jeśli znikną kupione przez internet lajki, to ich miejsce mogą zająć komentarze. Użytkownicy znajdą z pewnością inny sposób, by wyróżnić się na tle pozostałych. 

Najnowsze