IMGW - ostrzeżenia przed upałami 1.08.2018. Gdzie będzie najgoręcej?

2018-08-01 10:06 M.C.
IMGW - ostrzeżenia przed upałami 1.08.2018. Gdzie będzie najgorzej?
Autor: fot. Wojciech Strozyk/REPORTER Upały w Polsce

Upały w Polsce nie odpuszczają! IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia przed wysokimi temperaturami. Na ESKA.pl dowiecie się, gdzie będzie najgoręcej.

IMGW wydało ostrzeżenia przed upałami 1.08.2018. To już kolejny taki komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w ostatnich dniach. Bardzo wysokie temperatury utrzymują się nad Polską, a przez dużą wilgotność powietrza, gorąco będzie jeszcze bardziej uciążliwe. Taka pogoda może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Warto dowiedzieć się, gdzie będzie najgoręcej 1 sierpnia i jak ustrzec się przed skutkami upałów.

Pogoda długoterminowa sierpień 2018 - prognoza. Jaka pogoda w sierpniu?

Upały w Polsce 1.08.2018 - gdzie ostrzeżenia IMGW?

Ostrzeżenia IMGW na 1.08.2018 dotyczą niemal całej Polski! Co gorsza, w większości są to ostrzeżenia II stopnia. Oznacza to występowanie temperatur sięgających dużo powyżej 30 stopni Celsjusza! Jedyne tereny, na których nie obowiązują ostrzeżenia IMGW II stopnia, to województwo podlaskie (ostrzenie I stopnia), wschodnia część wartmińsko-mazurskiego (ostrzeżenie I stopnia), środkowa i południowa część podkarpackiego oraz południowo wschodnia część lubelskiego (brak ostrzeżeń). Poniżej zobaczycie aktualną mapę ostrzeżeń IMGW na 1.08.2018.

IMGW - ostrzeżenia przed upałami 1.08.2018. Gdzie będzie najgoręcej?
Autor: fot./screen/www.imgw.pl/ Mapa ostrzeżeń IMGW 1.08.2018

Upały w Polsce - jak się chronić?

Takie temperatury mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Uważać powinny szczególnie osoby starsze i dzieci. Objawy przegrzana to między innymi zmęczenie, zawroty głowy, odwodnienie i przyśpieszone bicie serca. Nie można tego lekceważyć, gdyż skutki mogą być tragiczne! Jak chronić się przed upałami? Najlepiej ograniczać wyjścia z domu. W czasie najwyższych temperatur, zalecamy zamknąć i zasłonić okna. Jeśli już jesteśmy na zewnątrz, pamiętajmy o nakryciu głowy chroniącym od słońca i nawadnianiu organizmu. Nie przebywajmy długo w pełnym słońcu i unikajmy wysiłku fizycznego.

Najnowsze