Ile potrzebujesz punktów na studia? Sprawdź czy się dostaniesz!

i

Autor: Fot. East News / Adam STASKIEWICZ Maturzyści

Ile potrzebujesz punktów na studia? Sprawdź czy się dostaniesz!

2018-04-25 14:09

Czy dostaniesz się na studia? Teraz dowiesz się tego przez internet! Sprawdź, ile punktów potrzebujesz na wymarzony kierunek! Więcej na ESKA.pl

Matura 2018 zbliża się wielkimi krokami. Zanim licealiści pochylą się nad arkuszami, warto by zaczęli myśleć o swojej przyszłości. Wymarzone uczelnie kuszą niezwykłymi kierunkami studiów. Jak jednak się na nie dostać? Do tej pory uczniowie 'składali papiery' zupełnie w przysłowiowe 'ciemno'. Jedna z uczelni postanowiła nieco pomóc i stworzyła specjalny system. Dzięki niemu sprawdzicie ile musicie zdobyć punktów na egzaminie dojrzałości, żeby móc rozpocząć naukę jako ich student.

Matura 2018 - jak uczyć się na ostatnią chwilę? Najlepsze sposoby

Autor: brak danych

  Matura to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Od niego zależy czy dostaniemy się na wymarzone studia. To też pierwszy etap w dorosłym życiu. Im lepiej ją napiszemy, tym większe będą również nasze szanse na dostanie dobrej posady w przyszłości. Co jed

Sprawdź ile musisz mieć punktów - jak to działa? 

Akademicki System Informacji (ASIA) odpowiedzialny jest za gromadzenie danych, dotyczących procesów rekrutacji na Uniwersytet Warszawski. W systemie sprawdzimy ilu kandydatów rok wcześniej dostało się na dany kierunek. Pojawią się również zestawienia wyników przyjętych maturzystów. ASIA niedługo działać będzie prawdopodobnie na większości uczelni. UW jest gotów udostępnić oprogramowanie innym szkołom wyższym. 

Sprawdź, ile potrzebujesz punktów! 

Każdy kandydat może teraz pobrać ASIA na stronie internetowej: asia.uw.edu.pl. System z pewnością będzie rozwijany w kolejnych latach. Pamiętajcie jednak, że dane te są tylko wskazówką. Ilość kandydatów w bieżącym roku przepowiedzieć może tylko Wróżbita Maciej.