Praca przy komputerze

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

ciekawostka

Ile osób ma twoje nazwisko? Teraz łatwo sprawdzisz aktualne dane

2023-08-10 11:26

Z pewnością zastanawiałeś się kiedyś, ile osób ma takie nazwisko jak ty. A może chciałbyś sprawdzić, kto nosi identyczne nazwisko nie tylko jak ty, ale ktoś ci bliski lub znana osoba, którą podziwiasz? To dziecinnie proste! Sprawdźcie, gdzie najlepiej znaleźć rzetelne i przede wszystkim aktualne informacje na temat liczby osób mających takie samo nazwisko.

Ile osób ma moje nazwisko? To pytanie regularnie zadają sobie chyba wszyscy. W końcu kogo nie ciekawi, które nazwiska są najpopularniejsze, a które cieszą się najmniejszą popularnością. Niektóre z nich są nawet tak rzadkie, że można przypuszczać, iż wszyscy je posiadający są rodziną. W sieci bez problemu można znaleźć strony dedykowane odnajdowaniu liczby osób o tym samym nazwisku. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie są na bieżąco aktualizowane i mogą zawierać informacje o osobach nieżyjących bądź nie uwzględniać tych, którzy niedawno przyszli na świat. Jeśli chcecie poznać rzetelne oraz najnowsze dane, to świetnie trafiliście. Poniżej krok po kroku wyjaśniamy, co zrobić, by sprawdzić listę nie tylko najpopularniejszych nazwisk w Polsce, ale także liczbę osób noszących konkretne nazwisko. To na pewno nie tylko cenne odkrycie, którym będzie można błysnąć przy rodzinnym stole, ale również świetna przygoda. 

Ile osób ma twoje nazwisko? 

Dane, o których piszemy pochodzą z lutego 2021 roku, czyli są najbardziej aktualne. Aby sprawdzić, ile osób nosi takie nazwisko jak ty, wystarczy wejść na stronę internetową www.dane.gov.pl. To podstrona witryny rządowej, zatem zamieszczone na niej informacje są jak najbardziej rzetelne. Następnie konieczne jest wybranie kategorii Ludność i społeczeństwo. To właśnie tam dostępne są zasoby nazwisk występujących w rejestrze PESEL z podziałem na męskie i damskie. Pliki można otworzyć w nowej karcie, jak również zapisać na komputerze. 

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?