Horoskop - rok tygrysa 2022. Co oznacza chiński nowy rok?

2022-01-12 15:44
tygrys
Autor: canva

Chiński Nowy Rok rozpoczyna się we wtorek 1 lutego. Jest to największe święto wypadające w chińskim kalendarzu. Dlaczego będzie to rok tygrysa? Jakie kolory będą miały wtedy szczególne znaczenie? Sprawdźcie najważniejsze informacje, na temat roku tygrysa 2022.

Chiński Nowy Rok, nazywany jest także Świętem Wiosny. Co ciekawe jest to najważniejsze święto w Chinach, które obchodzi się w pierwszy dzień roku księżycowego. Jego data jest ruchoma i przypada zazwyczaj pomiędzy 20 stycznia, a 20 lutego. W 2022 roku Chiński Nowy Rok rozpocznie się natomiast 1 lutego i potrwa aż do 21 stycznia 2023 roku. Warto wiedzieć, że Chińczycy obchodzą Nowy Rok bardzo hucznie. Ich zabawa trwa aż 15 dni! Przez pierwsze siedem spotykają się najczęściej w rodzinnym gronie, a w drugim tygodniu obchody ich święta mają charakter państwowy. Podczas obchodów Chińskiego Nowego Roku, na ulicach królują kolorowe dekoracje, przedstawiające najczęściej chińskie znaki zodiaku. Najmłodsi natomiast dostają prezenty od rodziców i dziadków.

Sara James o Eurowizji Junior 2021. Nie pojechała po to, by wygrać!

Chiński Nowy Rok 2022 - ZWIERZĘ

Każdy Chiński Nowy Rok, ma przypisany do siebie dany znak zodiaku - zwierzę. Co ciekawe, jest ich łącznie dwanaście i w przeciwieństwie do zachodniego cyklu, dzielą się nie tylko na miesiące, ale także na lata. Co ciekawe zwierzęta które występują w chińskim kalendarzu, mają cechy charakterystyczne, które dominują u ludzi urodzonych pod danym zodiakiem. W 2022 roku Chiński Nowy Rok upłynie pod znakiem TYGRYSA. Co ciekawe, taki rok miał też miejsce w latach 1962, 1974, 1986, 1998 oraz 2010. Co to oznacza?

Chiński Nowy Rok 2022 - Tygrys [ZNACZENIE]

Co oznacza chiński znak zodiaku Tygrys? Otóż Tygrys jest pozytywnie nastawiony do życia i czepie z niego najwięcej ile się da. Niestety przez to potrafi być lekkomyślny i czasami działa pochopnie. Mówi to co ślina przyniesie mu na język. Potrafi zachowywać się irracjonalnie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze