Hity z odzysku. Rihanna, Ariana Grande i inni mogli ich nie wykonywać!

2019-12-20 11:24
Rihanna, Ariana, Miley
Autor: Wiese/face to face/FaceToFace/REPORTER & face to face/FaceToFace/REPORTER

Wyobrażacie sobie sytuację, że utwór We Can't Stop śpiewa Rihanna, a nie Miley Cyrus? My też nie. A tak właśnie mogło być! Jak pokazują zaprezentowane na ESKA.pl przykłady, wiele hitów, które doskonale znamy w wykonaniu danego artysty, wcale nie zostały napisane z myślą o nim. Dowiedzcie się już teraz, kto miał w oryginale śpiewać uwielbiane przez was piosenki. Niektóre z nich to prawdziwe zaskoczenia!

Piosenki, które zostały napisane z myślą o innych artystach - to zestawienie dostępne na ESKA.pl z pewnością was zaskoczy! Niektóre utwory odniosły tak wielkie sukcesy na listach przebojów, że aż ciężko uwierzyć, iż miał śpiewać je zupełnie ktoś inny. Co więcej, bardzo możliwe jest, że gdyby artysta, dla którego została napisana konkretna piosenka nie odrzucił jej, wykonująca ją w rzeczywistości gwiazda nie zrobiłaby tak wielkiej kariery. W historii muzyki można wymienić wiele tytułów utworów, które okazały się być kamieniami milowymi dla wykonujących ich wokalistów. Tak było między innymi w przypadku utworu Umbrella, który podbił rynek muzyczny w 2007 roku i uczynił z Rihanny prawdziwie wielką gwiazdę na całym świecie. Mało brakowało, że piosenka trafiłaby na jeden z albumów księżniczki popu Britney Spears. Takich historii jest znacznie więcej. Sprawdź poniżej, które utwory zostały napisane z myślą o innych artystach, a nie tych, którzy ostatecznie zdecydowali się na ich nagranie i wypuszczenie jako singiel.

Ariana Grande - God Is A Woman

W 2018 roku, Ari zaprezentowała fanom swój album Sweetener. Jedną z piosenek promujących jej wydawnictwo był singiel God Is A Woman. Zanim utwór trafił w ręce amerykańskiej wokalistki, został zaproponowany Camili Cabello. Ta jednak uznała, że nie pasuje do jej stylistyki.

Rihanna - Umbrella

Gdyby nie Umbrella, dziś Rihanna mogłaby nie być tak wielką gwiazdą, jaką jest. W 2007 roku, efekt współpracy Riri z Jayem-Z podbił listy przebojów na całym świecie. Potencjału w utworze nie dostrzegła jednak Britney Spears, która miała go początkowo wykonywać.

Britney Spears - Toxic

Na szczęście dla samej siebie, Britney dostrzegła jednak potencjał w utworze Toxic, będącym jednym z jej największych hitów. Co ciekawe, utwór nagrany przez Brit w 2003 roku powędrował najpierw do Kylie Minogue. Australijska gwiazda zdradziła później w wywiadzie, że żałuje, iż go odrzuciła.

Miley Cyrus - We Can't Stop

Wydany w 2013 roku singiel We Can't Stop był zapowiedzią najbardziej niegrzecznej ery w karierze Miley. To właśnie w klipie do tego utworu, była gwiazdka Disneya zaprezentowała twerking. Piosenkę odrzuciła natomiast Rihanna.

Madonna - La Isla Bonita

W latach 80. nie było popularniejszej wokalistki od Madonny. Królowa popu wydawała hit za hitem, umacniając swoją pozycję w muzyce pop. Jedną z piosenek, które z pewnością zdefiniowały tamten okres w muzyce jest La Isla Bonita. Utwór początkowo miał wykonywać... Michael Jackson!

Najnowsze