Hiszpania wykluczona z Eurowizji Junior? Internauci znów atakowali uczestników

2020-11-30 16:25 MK
Solea
Autor: YouTube/ Junior Eurovision Song Contest

Umieć przegrywać to jedna z najbardziej pożądanych i cennych umiejętności. Tweety pozostawione pod hashtagiem Eurowizja Junior pokazują, że nie każdy ją posiada. Kilku fanów Eurowizji z Hiszpanii ponownie nie mogło pogodzić się z przegraną swojej reprezentantki i atakowało uczestników tegorocznej Eurowizji Junior, w tym jej zwyciężczynię Valentinę.

Zapewne wielu fanów Eurowizji Junior pamięta skandaliczne zachowanie hiszpańskich wielbicieli konkursu po tym, jak oficjalnie ogłoszono, że to Viki Gabor, a nie Melani Garcia zwyciężyła w Gliwicach. Było to tym bardziej zaskakujące, że obie wokalistki bardzo się polubiły i nie szczędziły sobie komplementów podczas konferencji prasowych. W zeszłym roku Hiszpania powróciła do konkursu po dwunastu latach, w związku z czym presja była bardzo wysoka. Reprezentująca swój kraj z piosenką Marte wokalistka Melani mogła liczyć na wsparcie swoich rodaków w głosowaniu online. Ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu. Tę samą pozycję zajęła tegoroczna reprezentantka Hiszpanii Solea, która utworem Palante porwała do tańca niejednego widza. I tym razem nie było się bez uszczypliwych komentarzy ze strony hiszpańskich fanów Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, którzy w tym roku liczyli na zwycięstwo. Pojawiły się między innymi zarzuty o playback!

Eurowizja Junior 2020 - najbardziej wzruszające momenty konkursu

Eurowizja Junior 2020 - komentarze hiszpańskich fanów

Po ogłoszeniu wyników w sieci ponownie zawrzało. W zeszłym roku Hiszpanie zarzucali Polsce, że ci ustawili głosowanie tak, by wygrała Viki Gabor. W tym roku obiektem nieprzychylnych komentarzy stali się Francuzi, a dokładniej reprezentantka Francji Valentina. Pod wideo z występem Solei pojawiły się ironiczne komentarze.

- Nie wygramy Eurowizji, ale zawsze będziemy mieć naszą godność, nie tak jak nasi sąsiedzi - napisał jeden z użytkowników.

- Jedyna, która nie korzystała z playbacku. Nasza dziewczynka - wtórował mu inny.

Podobnych komentarzy jest całe mnóstwo, również na Twitterze. Warto jednak pamiętać o tym, że specyfika konkursu była w tym roku inna, a używanie podkładu było dozwolone. Dotknięci komentarzami Hiszpanów fani Eurowizji z innych krajów domagają się ich usunięcia! Europejska Unia Nadawców nie skomentowała sprawy.

Najnowsze