Halloween 2020 - zabawy w domu. Pomysły na spędzenie czasu dla dzieci i dorosłych

2020-10-31 20:38 Ewelina Kulasza
Halloween
Autor: pixabay.com Halloween

Halloween w domu też może być super! Wystarczy odrobina kreatywności, tematyczne przebrania i zabawy, które urozmaicą ten czas. Najlepsze pomysły na halloweenowe zabawy w domu podrzucamy wam na ESKA.pl. Skorzystają z nich nie tylko najmłodsi, ale również osoby dorosłe. Czeka was straszliwie dobra zabawa!

Halloween 2020 - zabawy w domu. Święto straszydeł, duchów i pomarańczowych dyń na dobre zagościło w Polsce. Choć jeszcze daleko nam do świętowania tego dnia, jak na przykład w Stanach Zjednoczonych, to i tak wiele osób mocniej interesuje się tym tematem w ostatnim czasie. Wiele osób przebiera się w tematyczne kostiumy i robi domówki, a najmłodsi odwiedzają sąsiadów z hasłem cukierek, albo psikus. W tym roku ze względu na pandemię, Halloween będzie miało nieco inną formę. Z pewnością większość osób ten czas spędzi w domu, dlatego pomocne będą pomysły na tematyczne zabawy dla dzieci, jak i dorosłych. Wystarczy odrobina kreatywności, a z pewnością ten halloweenowy czas będzie wyjątkowy dla każdego!

Co robić podczas Halloween w domu? Jeśli chcemy poczuć klimat amerykańskiego święta, najlepiej będzie przystroić mieszkanie w tematyczne ozdoby. Dekoracje w postaci pomarańczowych dyń i świec sprawdzą się idealnie! Ponadto każdy może własnoręcznie wykonać ozdoby również z materiałów plastycznych i gotowych szablonów, które bez problemu znajdziecie w sieci. Oprócz dekoracji w Halloween ważne są jeszcze zabawy. Pomysły na te najlepsze dla dzieci i dorosłych, znajdziecie poniżej.

Halloween 2020 - zabawy w domu

Zabawy dla dzieci i dorosłych na Halloween, to coś co przyda się każdemu! Możecie zrobić seans filmowy lub bajkowy, pomalować kolorowanki lub zrobić razem w grupie jedną, wielką pracę plastyczną. Jednak jeśli to zbyt banalne, poniżej przedstawiamy wam inne propozycje na idealne spędzenie czasu w Halloween. Niech ta noc będzie dla was straszliwie dobra i zabawna!

Zabawy na Halloween dla dzieci i dorosłych:

  • Mumia - to idealna zabawa na Halloween dla dzieci i dorosłych! Aby ją wykonać potrzebny będzie papier toaletowy w rolkach. Każdy uczestnik zabawy dobiera się w pary i otrzymuje jedną rolkę papieru. Następnie jedna osoba jest mumią, a druga owija ją w papier. Wygrywa ta para, która najszybciej poradzi sobie z zadaniem.
  • Poszukiwacze skarbów - do tej zabawy potrzebujecie dużo słodkości. Wystarczy, że pochowacie cukierki w domu w różnych zakamarkach, a następnie rzucicie innym wyzwanie. Kto znajdzie najwięcej smakołyków ten wygrywa!
  • Kalambury - ta zabawa z pewnością wywoła w was sporo śmiechu, pobawcie się w halloweenowe kalambury i naśladujcie to, co związane jest z tym świętem.
  • Straszne balony - do tej zabawy będą potrzebne wam balony i markery. Każdy uczestnik ma za zadanie nadmuchać swój balon, a następnie markerem narysować na nim straszydło. Następnie możecie usiąść w kole i zgadywać, co kto narysował.
  • Głuchy telefon - ta zabawa rozbawi was do łez! Tradycyjny głuchy telefon zamieńcie w Halloweenowy. Możecie wymyślać straszne hasła i przekazywać je dalej!
  • Wróżby - zabawa trochę andrzejkowa, jednak możecie w łatwy sposób przerobić ją na halloweenową! Wystarczy, że ktoś przebierze się za czarownicę lub czarodzieja i będzie wróżyć innym z fusów kawy lub dłoni.
  • Straszne makijaże - dobierzcie się w pary i wzajemnie wykonajcie sobie straszne makijaże. Następnie zróbcie sobie sesję zdjęciową - dobre wspomnienia pozostaną z wami na dłużej!
Makijaż na Halloween 2020 [TUTORIAL] | ESKA XD - Beauty by Pati #7
Najnowsze