Burza

i

Autor: Tomasz Kawka/East News

Gwałtowne załamanie pogody! Zamiast słońca burze i grad

2021-06-05 9:37

Pogoda lubi płatać figle. Tak jest i w tym przypadku. Kiedy wszyscy myśleli, że weekend będzie równie ciepły i słoneczny, co ostatnie dni, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował o gwałtownej zmianie. Mieszkańcy zdecydowanej większości województw muszą być przygotowani na zachmurzenie, opady deszczu, burze, a nawet grad.

Pogoda na długi weekend 5-6 czerwca zapowiadała się znakomicie. W ostatnich dniach nastąpiło znaczne ocieplenie, a tym samym mogliśmy poczuć, że lato w pełni się zbliża. Prognozy synoptyków na długi weekend były bardzo optymistyczne, w związku z czym wiele osób zdecydowało się na wzięcie urlopu i wyjazd poza miejsce zamieszkania. Niestety, jak to z pogodą bywa, ta postanowiła spłatać figla i zmienić się właściwie z dnia na dzień. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który od lat informuje o zmianach pogody, zapowiedział, że weekend 5-6 czerwca nie będzie równie piękny, co poprzedzające go czwartek i piątek. Zamiast kąpieli w słońcu, powinniśmy być przygotowani na zachmurzenia, opady deszczu, a nawet niewielki grad, który może wystąpić w sobotę na północnym wschodzie i obszarach podgórskich. Pogoda w innych rejonach Polski również może okazać się niezadowalające dla urlopowiczów, jak i po prostu mieszkańców.

Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?

Zmiana pogody na weekend

Zgodnie z przewidywaniami meteorologów burz i opadów deszczu możemy spodziewać się niemalże w całym kraju, bo na południu, wschodzie i w centrum. Lokalnym burzom ma towarzyszyć grad. Niewykluczone, że konieczne okaże się wydanie alertów pogodowych. Słonecznie i ciepło ma być jednak na Pomorzu, w Wielkopolsce oraz na Lubelszczyźnie. 

ESKA XD #024 - pieniądze polskich piłkarzy, hity na Euro, przystojniacy z tureckich seriali