Grupa PRO8L3M wrzuciła trzecią piosenkę. Pojawiły się teorie spiskowe!

i

Autor: Universal Music Poland / materiał prasowy Grupa PRO8L3M wrzuciła trzecią piosenkę. Pojawiły się teorie spiskowe!

PREMIERA

Grupa PRO8L3M wrzuciła trzecią piosenkę. Pojawiły się teorie spiskowe!

2023-11-20 13:46

Premiera jubileuszowej płyty „PROXL3M” już za niecałe dwa tygodnie, a ci, którzy wybiorą się do Warszawy na wystawę PROXL3M EXPERI3NCE będą mogli jej posłuchać już w ten czwartek. W oczekiwaniu na całość wydawnictwa PRO8L3M prezentuje singiel „False Flag”, trzeci utwór promujący materiał.

Na „False Flag” Oskar opowiada o dziesiątkach teorii spiskowych i politycznych rozkmin, których prawdziwych korzeni możemy nigdy nie poznać. Mocno amerykański kontekst wielu historii, od morderstwa JFK przez lądowanie UFO w Roswell po 9/11 podkreśla Jersey clubowy beat Steeza, który charakterystyczny dla tamtejszej sceny rytm zestawia z pociętymi wokalnymi samplami i świetlistymi syntezatorami kontrastującymi z dusznym brzmieniem basu. Konkluzją wyliczanki tajemniczych, ciekawych, a czasem zwyczajnie absurdalnych historii jest jednak pytanie o to, w co wierzymy. Czy nasze opinie są naprawdę nasze? Zestawienie wrażliwych i wymagających wyjaśnienia kwestii z masą bzdur zakrzywia rzeczywistość i ogranicza potencjał krytycznego myślenia. Nowy singiel PRO8L3Mu jest gorzki, rysujący dystopijną perspektywę rzeczywistości.

Wystawa PROXL3M EXPERI3NCE. Zespół świętuje X-lecie i zaprasza na przedpremierowy odsłuch albumu „PROXL3M”

A gdzie w tym wszystkim znalazł się Andrzej? Zagubiony w labiryncie znaczeń, jaki widzimy w teledysku, słucha o swoim imienniku. „Andrzej był trzeci w wyborach, procent piętnaście poparcia”, a co dalej to trzeba już posłuchać samemu, bo historia zahacza o wiele zapalnych punktów na całym świecie, od Warszawy przez Smoleńsk po Bliski Wschód. 

Pro8bl3m - płyta Proxl3m

Jubileuszowy album PRO8L3Mu pokrył się złotem w 24 godziny od startu przedsprzedaży. „PROXL3M” w specjalnej wersji preorder dalej można zamówić w przedsprzedaży na stronie pro8l3m.pl. W sprzedaży pozostają również ostatnie wejściówki na wystawę PROXL3M EXPERI3NCE w melt museum, gdzie będzie można poznać historię grupy poprzez artefakty z dziesięciu lat działalności i posłuchać przedpremierowo albumu „PROXL3M”. Na wystawie znajdą się również prace paryskiego graficiarza Fuziego, francuskiego studia perfumiarskiego Flair i duetu MELT IMMERSIVE, które zamieniło koncertowe wizualizacje w interaktywne instalacje.

W zeszłym miesiącu zespół ogłosił trasę koncertową, która zahaczy o największe polskie miasta. Koncerty rozpoczną się 9 grudnia i potrwają do połowy kwietnia. Wszystkie są całkowicie wyprzedane.