GROMEE - kim jest? Żona, wiek, dziecko, koncerty, biografia, płyta, piosenki, ciekawostki

2019-12-31 13:34
GROMEE - kim jest? Żona, wiek, koncerty, biografia, płyta, piosenki, ciekawostki
Autor: fot. video Gromee GROMEE - kim jest? Żona, wiek, koncerty, biografia, płyta, piosenki, ciekawostki

Gromee to polski producent tworzący muzykę na światowym poziomie! Kim jest? Wszystkie informacje o didżeju i jego karierze znajdziecie na ESKA.pl!

Gromee - kim jest Andrzej Gromala? Żona, wiek, koncerty, biografia, płyta, piosenki, ciekawostki i dużo więcej informacji o reprezentancie Polski na Eurowizji 2018 znajdziecie w tym miejscu! Producent z Krakowa to nie tylko hit Light Me Up, z którym pojedzie do Lizbony. Artysta ma również inne, światowo brzmiące produkcje. Z pewnością znacie hit Spirit, Live Forever, One Last Time czy Runaway.

Gromee - kim jest Andrzej Gromala?

Gromee to jeden z najbardziej utalentowanych polskich DJ-ów i producentów muzycznych. Od urodzenia mieszka w Krakowie, gdzie stworzył takie hity jak: Spirit, Live Forever czy remiks hitu Nieprawda, Ani Dąbrowskiej. Jako producent od kilku lat współpracuje z największymi studiami na świecie, w jego solowym projekcie śpiewał już miedzy innymi Andreas Moe utwór Gravity znany z produkcji Tiesto czy Hardwella. Gościnnie usłyszeć mogliśmy również WurlD - amerykańskiego wokalistę współpracującego m.in. z Timbalandem. Gromee w czasie ESKA Music Awards 2017 za swoje dokonania został nagrodzony statuetką i statusem najlepszego Producenta Muzycznego i DJ-a w kraju. W 2018 roku wygrał krajowe eliminacje i w maju będzie reprezentował Polskę na Eurowizji w Lizbonie.

Gromee - żona

Gromee wziął ślub 7 kwietnia 2018 roku. Jego żoną została wieloletnia partnerka, Sara Chmiel, którą możecie kojarzyć z zespołu Łzy.

Gromee - wiek

Ile lat ma Gromee? Andrzej Gromala urodził się 14 grudnia 1978 roku, co oznacza, że w 2018 roku świętował 40-urodziny! 

Gromee - dziecko

Andrzej Gromala w 2018 roku poinformował, że na świat przyszedł jego syn, Franciszek. Dziecko Gromeego stawia już pierwsze kroki, co najlepiej widać na Instagramie artysty. 

Gromee - koncerty

Gromee już od kilku lat regularnie koncertuje po całej Polsce, a jego sety goszczą w najlepszych klubach i festiwalach w kraju. Jego playlista na żywo to zawsze najlepiej wyselekcjonowana muzyka i dźwięki, które wciągają słuchacza. Didżej w przeszłości supportował m.in. Maroon 5, Davida Guettę, Mariah Carey, Eltona Johna czy Enrique Iglesiasa. Gdzie i kiedy koncertuje Gromee? Listę miejsc znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej. 

Gromee - płyta, piosenki

Gromee ma na koncie takie hity: So Let Me Go, You Make Me Say, Live For The Light, Hurricane, Gravity, All Night, czy Follow You - status Złotej Płyty, Fearless - Platyna, Spirit - złoto. Wielki sukces w Podwójnej Gorącej 20 Radia ESKA osiągnął również z hitami: Runaway i Without You. 16 marca 2018 artysta wyda debiutancki album, który będzie kolejnym ważnym krokiem w karierze. Płyta nosi tytuł Chapter One i jest zbiorem singli, które do tej pory stworzył Gromee. Nie zabraknie również nowych produkcji oraz dwóch remiksów stworzonych specjalnie dla Ani Dąbrowskiej i Beaty Kozidrak.

Gromee podbił również rynek muzyczny hitami: One Last Time. Wspólnie z braćmi z zespołu Golec uOrkiestra stworzył również megahit Górą ty. Artysta z Krakowa jest także twórcą hymnu Eurowizji Junior 2019, Share The Joy. 

GROMEE - płyta Chapter One z wielkimi hitami! PIOSENKI i DATA PREMIERY

Autor: brak danych

  GROMEE - płyta Chapter One idealnie sprawdzi wiosną 2018 roku! Na krążku znajdziecie największe hity, ale także kawałki, które nigdy wcześniej nie pojawiły się w sieci. Jednym z singli zapowiadającym pierwszy w karierze album krakowskiego producenta jest utwór Ligh

Gromee - ciekawostki

Jego przygoda z muzyką zaczęła się dość nietypowo, bo jako 5-letni brzdąc postanowił dowiedzieć się, jak wyglądają osoby mówiące i śpiewające do niego z radioodbiornika. Co zrobił pięcioletni Andrzej Gromala? Rozkręcił podłączony do prądu głośnik! Na szczęście ta przygoda miała dobre zakończenie i tylko rozbudziła zainteresowanie Gromee'ego. Pewnie nie wiecie, że Gromee na co dzień kolekcjonuje płyty, szczególnie wydania z remiksami oraz jest miłośnikiem muzyki orkiestralnej na żywo. W przeszłości sporo jeździł na deskorolce, a o hobby zadbał kręcąc teledysk do hitu Light Me Up. Uwielbia Wiedeń i Barcelonę.

Gromee wspomina Zbigniewa Wodeckiego: 'Nas różni jedno...' [WYWIAD EMA2017]

Autor: brak danych

  Gromee na ESKA Music Awards 2017 wraz z orkiestrą wykonał znakomitą wersję hitu Shape Of You, Eda Sheerana! Oprócz tego wspólnie ze szwedzką wokalistką, Mahan Moin, rozgrzał publiczność hitem pt. Spirit. Andrzej Gromala pojawił się na scenie również po to,

Najnowsze