Gdzie Eurowizja 2022? W jakim mieście i kiedy odbywa się Eurowizja 2022?

2022-04-29 12:53
Eurowizja 2022: Krystian Ochman wygra konkurs?
Autor: Akpa Eurowizja 2022: Krystian Ochman wygra konkurs?

Eurowizja 2022 to konkurs budzący emocje Polaków, jak żaden inny. Kandydaci z różnych części świata staną na scenie, by zawalczyć o tytuł najlepszego wokalisty. Ich zmaganiom przyglądać się będą widzowie nie tylko z Europy. Wielu chciałoby znaleźć się też na miejscu i marzy o oglądaniu tego wielkiego show na żywo. Pytanie tylko, gdzie jest Eurowizja 2022? Wiemy, w jakim mieście odbędzie się impreza oraz kiedy dokładnie.

Eurowizja 2022 to jeden z największych międzynarodowych konkursów wokalnych. Widzowie z różnych zakątków Europy (i nie tylko!) z zapartym tchem czekają na to, kto tym razem zostanie okrzyknięty mianem najlepszego. Na eurowizyjnej scenie bez wątpienia zadzieje się magia - artyści od miesięcy trenują, by zachwycić jury i publikę zebraną przed telewizorami. Przypomnijmy, że i my będziemy mieli swojego reprezentanta na Eurowizji 2022. Typowania ekspertów nie pozostawiają wątpliwości, że jesteśmy w gronie faworytów. Wszystko to za sprawą utworu River, który wykona Krystian Ochman. Nasza piosenka na Eurowizję 2022 szybko stała się hitem - teledysk na YouTube ma już ponad 3 miliony wyświetleń.

Eurowizja 2022 - tak wygląda scena tegorocznego konkursu. Motyw słońca, woda i włoski ogród

ESKA XD #047 | FAME MMA 14, EUROWIZJA, MATURA, LEWITUJĄCE SAMOCHODY

Gdzie Eurowizja 2022? W jakim mieście?

Eurowizja 2022 odbędzie się we Włoszech a dokładnie w Turynie. Miasto już od miesięcy przygotowuje się na imprezę, a scenę na majowe show zaczęto stawiać już w marcu. Dlaczego akurat Turyn? Zgodnie z tradycją kolejna edycja Eurowizji odbywa się w kraju zwycięzcy z roku poprzedniego. W ubiegłym roku konkurs z wielkim przytupem wygrał włoski zespół Maneskin. Włochy ugięły się więc pod falą sukcesu i nowego obowiązku - przygotowania się na Eurowizję 2022. Czy kolejna edycja odbędzie się w Polsce? Słysząc możliwości wokalne Krystiana Ochmana, nie możemy wykluczyć takiej możliwości!

Eurowizja 2022 kiedy

Eurowizja składa się z trzech etapów - pierwszy półfinał, drugi półfinał z finałem na końcu. Podczas pierwszego półfinału 17 z nich stanie na scenie ze swoim repertuarem. Będzie to miało miejsce 10 maja o godzinie 21. Dwa dni później czyli 12 maja o tej samej godzinie 18 kolejnych artystów zaprezentuje swoje umiejętności. Z obu półfinałów widzowie oraz jury wyłonią po 10 krajów, które dostaną się do finału. Finał odbędzie się 14 maja - udział w nim weźmie 25 artystów (ci wyłonieni z półfinałów i ci reprezentujący kraje "wielkiej piątki"). Eurowizja 2022 potrwa więc 4 dni (od 10 do 14 maja).

Sonda
Czy Ukraina wygra Eurowizję 2022?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze