Finał Mistrzostw Świata 2018 STADION - gdzie mecz Francja - Chorwacja?

2018-07-12 16:24
Finał Mistrzostw Świata 2018 STADION - gdzie mecz Francja i Chorwacja?
Autor: fot. AP/EAST NEWS Łużniki

Na murawie tego obiektu Francja i Chorwacja zagrają o tytuł piłkarskich mistrzów świata. Na ESKA.pl znajdziecie najważniejsze informacje o stadionie, na którym odbędzie się finał Mundialu 2018.

Finał Mistrzostw Świata 2018 - stadion, który wybrano na rozegranie najważniejszego meczu Mundialu, to obiekt robiący ogromne wrażenie na zawodnikach i kibicach. W niedzielę 15 lipca, stadion Łużniki będzie gościć reprezentacje Francji i Chorwacji, które okazały się najlepsze w całym turnieju. Warto już teraz dowiedzieć się czegoś więcej o tej moskiewskiej arenie.

Stadion Łużniki - kiedy powstał?

Moskiewski stadion Łużniki ma już swoje lata. Otwarty został 31 lipca 1956 roku. Na obiekcie organizowano wiele ważnych wydarzeń sportowych. W 1980 odbywały się na nim Igrzyska Olimpijskie, w 2008 rozegrano tam finał Ligi Mistrzów, a w 2013 gościł zawodników biorących udział w lekkoatletycznych mistrzostwach świata. Tego samego roku rozpoczął się jego remont na Mundial 2018.

MUNDIAL 2018 - kiedy FINAŁ, o której godzinie i kto gra? [DATA, GODZINA]

Łużniki - ilu kibiców mieści stadion?

Moskiewski obiekt jest naprawdę ogromny! Na stadion Łużniki może wejść 81 029 osób. Podczas finału MŚ 2018 prawdopodobnie wszystkie te miejsca będą zajęte.

Nowy trener Polaków to wujek Kuby Błaszczykowskiego!

Stadion Łużniki - jak wygląda?

Jak wygląda stadion Łużniki? Tę ogromną moskiewską arenę można obejrzeć z każdej strony nie wychodząc z domu! To dzięki nagraniu wykonanemu w technologii 360 stopni, które zamieszczamy poniżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze