Rozen

i

Autor: FONOBO Label Druga płyta zespołu Rozen "Róża"

Nowość muzyczne 2024

Filmowa opowieść Rozena już dostępna. Na płycie "Róża" gościnnie Skubas i Bela Komoszyńska

2024-03-26 16:32

Rozen - jeden z najciekawszych młodych zespołów polskiej sceny muzycznej, dzieli się długo wyczekiwanym albumem. Wydawnictwo zatytułowane jest “Róża” i ukazało się nakładem FONOBO Label. Materiał promuje numer “Letniaczek”, który powstał we współpracy z Belą Komoszyńską.

"Róża" - drugi studyjny album zespołu Rozen, to muzyczna podróż przez świat skomplikowanych relacji i nostalgicznych wspomnień. Nowa płyta zespołu jest fabularną opowieścią o tęsknocie za tym co było i za tym co być mogło. Z każdym utworem odkrywamy kolejne szczegóły poruszającej historii dwójki bohaterów, którzy po latach ponownie spotykają się w malowniczej polskiej wsi. To wielowarstwowa opowieść o próbie powrotu do świata, który nie stanął w miejscu i ucieczki ze świata, który się zatrzymał. Ale przede wszystkim, jak wszystkie dobre historie, to historia o miłości - komentuje Andrzej Rozen - lider i wokalista grupy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Young Igi ogłasza swoje opus magnum! "15 minut" zapowiedzią płyty "Ekskluzywny Głód"

"Pisząc teksty swoich piosenek zwykle wyobrażam sobie nieistniejący film"

Na album “Róża” składa się 11 kompozycji tworzących spójny i wyrazisty świat. Ta płyta jest pomyślana jak ścieżka dźwiękowa do filmu, który miałem w głowie. Każdy utwór to scena z fabuły, którą słuchacz może rozszyfrować i rozwijać samemu - dodaje lider zespołu. Na płycie słyszymy nowe, szersze brzmienie zespołu oraz cenionych gości, m.in. Belę Komoszyńską i Skubasa.

Wydawnictwo promują trzy klipy, w których zobrazowana została część tej przejmującej muzycznej opowieści. Pisząc teksty swoich piosenek zwykle wyobrażam sobie nieistniejący film - komentuje Andrzej Rozen. Tym razem za sprawą reżyserki Oli Hulbój ten film stał się czymś realnym - dodaje.

TRACKLISTA:

 1. Powrót
 2. Dzwony
 3. Róża
 4. Letniaczek ft. Bela Komoszyńska
 5. Ptaki
 6. Pod twoją obronę
 7. Ból i drama
 8. Czasu tak niewiele
 9. Syreny
 10. Napolta ze mnie ft. Karolina Matuszkiewicz
 11. Kwiat albo imię (“Róża” T. Różewicz) ft. Skubas