Festiwal w Opolu - debiuty. To oni wygrywali opolski konkurs dla nowych artystów

2022-06-10 12:25
KFPP Opole
Autor: Tadeusz Wypych/REPORTER Scena festiwlu w Opolu.

Opole to zawsze jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej nadal uważany jest za najważniejszy festiwal muzyczny w naszym kraju. Od wielu lat przyznawane są tam nagrody w kategorii Debiuty. Kto w ostatnich latach zdobył to wyróżnienie? Przypominamy największe odkrycia opolskiego festiwalu.

Opole 2022 to najbardziej prestiżowy festiwal w naszym kraju. Ma bardzo bogatą historię i to właśnie tam swoją karierę zaczynało wiele gwiazd, które teraz uznawane są za ikony polskiej muzyki. Nic więc dziwnego, że Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej wywołuje tyle emocji. Podczas kilkudniowego festiwalu przyznawane są różne nagrody. Często są to wyróżnienia za całokształt twórczości lub jubileusz, ale organizowane są też konkursy. Najważniejsze to Premiery i Debiuty. Ten pierwszy nagradza najlepsze nowe piosenki, a ten drugi najlepszych debiutantów na polskiej scenie muzycznej. Kto zdobył tę drugą nagrodę?

ZOBACZ TAKŻE: Festiwal Opole 2022 - kiedy? Debiuty i Premiery są już znane!

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049

Festiwal w Opolu - zwycięzcy Debiutów

Nagroda w kategorii Debiuty przyznawana jest na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu już od wielu lat. Pierwszy raz została wręczona w 1983 roku i dostała ją Małgorzata Sury-Skrzypiec. Od tamtej pory zwycięzcami tego trofeum było wiele muzyków, którzy teraz uważani są za gwiazdy. Kto wygrywał na przestrzeni lat? Sprawdź w galerii poniżej:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze