FEST Festival 2020 - Kayah i Bregović dołączają do line up'u!

2020-04-14 14:07
Kayah i Goran Bregović ponownie wystąpią w Warszawie
Autor: Materiały prasowe

Fest Festival 2020 z nowymi gwiazdami! Do line up'u dołączają Kayah i Goran Bregović. Imponująca ilość wspaniałych, znanych artystów wystąpi podczas drugiej edycji chorzowskiego festiwalu, który odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia w Parku Śląskim, a wśród ogłoszonych już gwiazd są m.in. Mark Ronson, Khalid, raperzy Taco Hemingway i Mata, La Roux, Sigrid oraz polskie wokalistki - Natalia Przybysz i Natalia Nykiel.

Fest Festival 2020 wita nowe gwiazdy! Kolejnymi artystami, którzy wystąpią podczas drugiej edycji chorzowskiego festiwalu są Kayah i Goran Bregović. Do line up’u dołączają dokładnie 21 lat po wydaniu kultowej płyty „Kayah i Bregović”. FEST Festival odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia w Parku Śląskim, a wśród ogłoszonych już gwiazd są m.in. Mark Ronson, Khalid, raperzy Taco Hemingway i Mata, La Roux, Sigrid oraz polskie wokalistki - Natalia Przybysz i Natalia Nykiel. Kayah to polska wokalistka, autorka tekstów, producentka muzyczna oraz współzałożycielka wytwórni Kayax, promującej młodych, zdolnych muzyków. Ponad 30-letni staż na scenie sprawił, że jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych artystek. Na swoim koncie ma ponad 10 płyt, niezliczoną liczbę nagród oraz fantastycznych utworów. Jak mało kto, potrafi odnaleźć się także wśród współcześnie debiutujących artystów, o czym świadczy chociażby hit Ramię W Ramię - nagrany wraz z Viki Gabor. Goran Bregović to z kolei niezwykle charakterystyczny muzyk i kompozytor z Jugosławii, który polskiej publiczności dał się poznać szczególnie w 1999 roku, po wydaniu wspólnego albumu z Kayah. Współpracował z takimi artystami, jak Iggy Pop czy Cesária Évora, a także jest autorem kilkunastu krążków, muzyki do wielu filmów oraz hitu Kalashnikov.

Kayah i Goran Bregović - wspaniały duet

Kayah i Goran Bregović nazywani są jednym z najważniejszych duetów w polskiej muzyce, ponieważ ich album odgrywa w historii naszego kraju wyjątkową rolę. To na tej płycie znalazły się takie hity, jak Śpij kochany, śpij, Prawy do lewego czy Nie ma, nie ma ciebie. Wydany dokładnie 21 lat temu krążek został sprzedany w ponad milionowym nakładzie, otrzymując jednocześnie status diamentowej płyty oraz wiele nagród muzycznych – m.in. 3 Fryderyki i 4 Super Jedynki. Mimo upływu lat, utwory z Kayah i Bregović nadal podbijają serca kolejnych pokoleń, o czym świadczy ogromna liczba odbytych już koncertów i tras koncertowych w całej Polsce. Tym razem polsko-bałkański wulkan postanowił przywieźć nieco wyjątkowych emocji i energii do chorzowskiego Parku Śląskiego.

FEST Festival 2020 - bilety i ceny

REGULAR TIX 3 dni - 399 pln (dostępne do 15.02.2020 do 14.07.2020)
LAST CALL TIX 3 dni - 449 pln (dostępne od 15.07.2020 do wyczerpania puli)
Bilet jeden dzień - 229 pln (do wyczerpania puli)
Camping (ważny z karnetem lub biletem) - 199 pln

Poza występem na FEST Festivalu, duet będzie można spotkać również na jesieni - w największych polskich miastach. Kayah i Goran Bregović zagrają 22, 24 i 25 października w Katowicach, Gdańsku oraz Warszawie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze