Felicjan Andrzejczak - rodzina, koncerty, wzrost. Współtworzył hit Jolka, Jolka Pamiętasz

2019-08-13 22:19 RW
Felicjan Andrzejczak - rodzina, koncerty, wzrost. Kim jest ?
Autor: Tadeusz Wypych/REPORTER /EAST NEWS

Felicjan Andrzejczak to jedna z najbardziej znanych, legendarnych gwiazd na polskim rynku muzycznym. Artysta ma na koncie mnóstwo sukcesów, jednak najbardziej kojarzony jest z osiągnięć związanych z Budką Suflera. Kim jest Felicjan Andrzejczak? Jakie piosenki ma na koncie? Przybliżamy postać znanego muzyka - na ESKA.pl

Felicjan Andrzejczak - rodzina, koncerty, wzrost, to trzy kwestie, które najbardziej interesują internautów. Kim jest Felicjan Andrzejczak? Jolka, Jolka Pamiętasz, jest z pewnością piosenką, która kojarzona jest właśnie z postacią legendarnego muzyka. Na blisko rok dołączył do zespołu Budka Suflera i współtworzył ten kultowy hit, który grany i słuchany jest do dziś. Felicjan Andrzejczak z tą samą grupą nagrał również również hity: Czas ołowiu i Noc komety. 

Felicjan Andrzejczak - kim jest?

Felicjan Andrzejczak urodził się 16 maja 1948 w Pięczkowie. Nigdy nie ujawnił, ile ma wzrostu. W 1978 roku wydał singiel pt. Peron łez, który zaśpiewał podczas Koncertu Premier na festiwalu w Opolu. Otrzymał wyróżnienie, które umocniło jego pozycję na muzycznej scenie. W 1982-1983 roku został zaproszony do współpracy przez zespół Budka Suflera. Wspólnie z grupą wypuścił trzy utwory, które stały się wielkimi hitami. Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej Budki Suflera: Po rozstaniu z Budką wydał wiele płyt solowych z repertuarem poprockowo-romantycznym.

Felicjan Andrzejczak - rodzina

Żona Felicjana Andrzejczaka to Jadwiga. Wspólnie wychowali syna Rafała i córkę Kingę.

Felicjan Andrzejczak - koncerty

Koncerty Felicjana Andrzejczaka cieszą się dużą popularnością. Muzyk wkrótce da występ inaugurujący specjalną, jubileuszową, trasę z okazji 40-lecia działalności artystycznej. Odbędzie się on 4 października 2019 w łódzkiej Scenografii. Artysta został zaproszony do występu na Top of the Top Sopot Festiwal 2019.

Najnowsze