Fałszywe wiadomości od ZUS - uwaga na oszustów! Możesz zapłacić ogromną sumę!

2019-10-17 14:56 A.D.
ZUS
Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega - niebezpieczni oszuści mogą spróbować przejąć twoje pieniądze! Hakerzy znaleźli nowy sposób działania. Tym razem podszywają się pod ZUS, a osoby, które nie będą wystarczająco ostrożne, mogą stracić nawet oszczędności życia. Dowiedzcie się więcej już teraz na ESKA.pl.

Fałszywe wiadomości od ZUS - jak je rozpoznać? Wojciech Andrusiewicz rzecznik prasowy ZUS poinformował, że odnotowano znaczny wzrost próby wyłudzania pieniędzy, podszywając się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Hakerzy próbują przejąć nasze oszczędności, wysyłając wiadomość mailową z fałszywym linkiem, który ma prowadzić do zaległej opłaty lub sugerują, że niezbędne jest ponowne wypełnienie formularza zgłoszenia. W rzeczywistości wyłudzone zostają nasze dane poufne. Zainfekowany może również zostać komputer, z którego korzystamy.

Fałszywe wiadomości od ZUS - co zrobić jeśli dostaliśmy maila? 

Jeśli zobaczycie podobną wiadomość w waszej skrzynce nie otwierajcie żadnego z załączników. W przypadku otrzymania tego typu maila powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00. Możemy też wybrać się osobiście do najbliższego oddziału. 

Najnowsze