Fala upałów w Polsce - październik z wysokimi temperaturami! Powrót lata w tym tygodniu

2019-10-14 10:11 MK
Termometr
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Pogoda w dalszym ciągu zaskakuje! Kiedy początek października przyniósł nam niskie temperatury, silny wiatr oraz opady deszczu, byliśmy przekonani, że to już definitywny koniec lata, a jesień rozpoczęła się na dobre. Nic bardziej mylnego! Jak podają synoptycy, w przyszłym tygodniu możemy ponownie schować do szafy wszystkie swetry i płaszcze. Sprawdź pogodę na najbliższe dni już teraz - na ESKA.pl.

Pogoda na październik - fala upałów ponownie nad Polską? Taka informacja z pewnością zaskoczy wiele osób, które spodziewały się, że ciepło powróci do nas dopiero wiosną 2020 roku. Pogoda przyzwyczaiła nas jednak do tego, by niczego nie być pewnym. Warto przypomnieć sobie tegoroczne lato, kiedy wskaźniki na termometrach wskazywały nawet ponad 35 stopni Celsjusza, by za chwilę informować o znacznym ochłodzeniu. Wszystko wskazuje na to, że jesień 2019 również nie będzie stabilną porą roku pod względem panującej na zewnątrz pogody.

Pogoda na październik - upały powrócą?

Już weekend 12-13 października sugerował, że mamy do czynienia z całkowitą zmianą pogody. Grube swetry oraz ciepłe płaszcze mogliśmy zamienić na lekkie ubrania. Wszystko za sprawą ciepłego powietrza, które napływa do naszego kraju znad zachodniej Europy i Morza Śródziemnego. Jak informują synoptycy, przyszły tydzień również będzie bardzo ciepły. Na termometrach ponownie zobaczymy nawet 25 stopni Celsjusza! Być może to ostatnia fala ciepła w naszym kraju, bowiem od 21 października znowu mają dominować niskie temperatury. Warto zatem spędzić ten czas aktywnie.

Najnowsze