Fala upałów w Polsce - będzie jeszcze goręcej! Ile stopni wskażą termometry?

2019-06-10 11:57
Upały w Polsce
Autor: Adam STASKIEWICZ / East News

Czerwiec w 2019 roku zaczął się wyjątkowo upalnie. Lato zawitało do Polski dużo szybciej. Kalendarzowa pora roku jeszcze się nie rozpoczęła, a Polacy już cierpią z powodu gorącego powietrza, które dokucza nam na terenie całego kraju. Dla tych, którzy marzą o kilku dniach oddechu mamy złą wiadomość - będzie jeszcze cieplej! Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl.

Fala upałów w Polsce daje się już wszystkim we znaki. Gorące powietrze, które nadeszło z wyżem Pia, wciąż utrzymuje się na terenie całego kraju. Chociaż już teraz niektórzy czują się jak w piekle, to nie mamy dobrych wiadomości. Będzie jeszcze goręcej! W drugim i trzecim tygodniu czerwca temperatura znacznie przekroczy 30 stopni. Upał najgorzej znoszą ludzie starsi, dzieci i zwierzęta, dlatego im poświęcić należy szczególną uwagę. Ile będzie stopni? W których regionach Polski sytuacja będzie najgorsza?

Zobacz też: Upały w Polsce 2019: czy czas pracy może być skrócony? Kiedy należy ci się wolne?

Upały w Polsce 2019 - gdzie najgoręcej? 

Od 10 czerwca temperatura gwałtownie wzrasta. Najwięcej stopni termometry pokażą w Warszawie, Rzeszowie, Lublinie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Kielcach, Wrocławiu i Zielonej Górze - tam odnotujemy nawet 34 stopnie! Najchłodniej w Trójmieście, Olsztynie i Białymstoku - tam temperatura nie przekroczy 30 kresek. 

Upały w Polsce 2019 - jak sobie z nimi radzić? 

Pamiętajcie o zachowaniu podczas upałów szczególnej ostrożności. Pijcie dużo wody i noście nakrycia głowy. Nie ignorujcie osób, które waszym zdaniem zachowują się w sposób wskazujący, że mogą cierpieć z powodu udaru lub poparzeń słonecznych. Nie zapominajcie również o zwierzętach! Każde z nich powinno mieć stały dostęp do wody i cienia. Nie wolno zostawiać ich również w zamkniętych samochodach. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze