Fala ciepła 2020 - słońce, wysokie temperatury i powiew wiosny. Śnieg już nie spadnie?!

i

Autor: Wojciech Strozyk/REPORTER / EAST NEWS Fala ciepła 2020 - słońce, wysokie temperatury i powiew wiosny. Śnieg już nie spadnie?!

Fala ciepła 2020 - słońce, wysokie temperatury i powiew wiosny. Śnieg już nie spadnie?!

2020-01-16 12:54

Fala ciepła dotarła do Polski. Choć zapowiadane były minusowe temperatury, to pogoda sprawiła dużą niespodziankę i już w połowie stycznia mieszkańcy wielu miast cieszyli się, że na termometrach pojawiło się ponad 10 stopni Celsjusza. Czy to oznacza, koniec zimy i szybkie nadejście wiosny? Sprawdzamy długoterminową prognozę pogody - na ESKA.pl

Fala ciepła 2020 jest dużym zaskoczeniem. Zamiast pochmurnego nieba, opadów śniegu i minusowych temperatur, zima upływa nam pod znakiem słońca oraz wręcz wiosennej aury. Wielu meteorologów zapowiadało, że pogoda w styczniu 2020 przyniesie wiele niespodzianek. Mówiło się, że jedną z nich będzie zima trzydziestolecia, a największe śnieżyce mają właśnie nastąpić w pierwszym miesiącu nowego roku. Jak wynika z długoterminowej prognozy pogody tak się nie stanie, a wręcz będzie zupełnie na odwrót. Od 15 stycznia na terenie całej Polski błękitne niebo, słoneczne promienie, a na termometrach od 6 stopni Celsjusza w Zakopanem, 8 w Krakowie, Gdańsku. Szczecinie i Poznaniu, po 10 na plusie w Warszawie oraz 13 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Stan dobrej pogody w wielu miejscach naszego kraju utrzyma się do 18 stycznia. Później aura nieco się pogorszy, możliwe będą przelotne opady deszczu, ale wciąż będzie ciepło. 

Pogoda 2020 - wiosna czy wróci zima?

Miesięczna prognoza pogody dokładnie pokazuje, jakiego obrazu można się spodziewać w nadchodzących tygodniach. Od 15-18 stycznia w Polsce utrzyma się fala ciepła, za sprawą której poczujemy powiew wiosny. Taki klimat nieco zepsuje się po 19 stycznia, jednak wciąż będzie ciepło. Opadów śniegu można się spodziewać pod koniec stycznia. Wtedy też temperatura w dzień spadnie poniżej 0 stopni Celsjusza, więc zachowajcie czujność i ostrożność na ulicach. Co więcej, nie można zapominać o tym, że jest zima. Jej uderzenie mamy poczuć w połowie lutego, kiedy to w większej części Polski ma spaść śnieg. 

Przynajmniej do końca lutego wieczorem i w nocy będzie bardzo zimno. Nie dajcie się zwieść wysokim temperaturom w dzień.