Ewelina Lisowska w ogniu krytyki. Wokalistka odpowiedziała na zarzuty internautów

2019-10-21 18:28 MK
Ewelina Lisowska
Autor: Piotr Matusewicz/East News

Tego Ewelina Lisowska z pewnością się nie spodziewała. Od kilku dni, na Instagramie wokalistki można znaleźć wiele negatywnych komentarzy od zagranicznych użytkowników serwisu. Wszystko przez jedną z metamorfoz, jaką przeszła w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo, którego jest uczestniczką. Artystka postanowiła skomentować zamieszanie. Sprawdź, co powiedziała już teraz na ESKA.pl.

Ewelina Lisowska - Twoja Twarz Brzmi Znajomo to kolejny projekt, w który zaangażowała się wykonawczyni takich przebojów, jak Nieodporny rozum czy W stronę słońca. Do tej pory, artystka wcieliła się między innymi w Malumę, Rihannę czy Beatę Kozidrak. Prawdziwe kontrowersje wzbudził jednak odcinek, w którym wystąpiła jako raper Wiz Khalifa. Sztab profesjonalistów, który pracuje nad jak najdokładniejszym odwzorowaniem popularnej postaci, bierze pod uwagę wszystko to, co charakterystyczne dla jej wyglądu. Zagraniczni fani rapera odebrali jednak finalny efekt jako przejaw rasizmu.

Ewelina Lisowska - Wiz Khalifa w jej wykonaniu oburzył internautów

Ewelina Lisowska opowiedziała na Instagramie o wiadomościach prywatnych, którymi jest zasypywana od fanów amerykańskiego rapera. Popularna wokalistka przyznała, że nienawiść w jej stronę rozpoczęła się po opublikowaniu przez jednego z użytkowników Twittera wpisu, w którym zachęcał swoich obserwatorów do krytykowania jej w social mediach. Na dowód, opublikowała zrzuty ekranu z wiadomościami prywatnymi, w których nie brakuje nawet gróźb. Było ich tak dużo, że zdecydowała się również na wyłączenie możliwości komentowania jej postów.

- Mój wystep jako Wiz odbił się szerokim echem w Ameryce. Ludzie twierdzą, że to blackface (...) i że jestem naczelną rasistką w tym kraju. (...) Ludzie masowo wchodzą na mój profil, wyzywają mnie od rasistowskich świń. Jeszcze tlumaczą to sobie przez translator, a ja masowo wszystko blokuję, usuwam. Nie jestem złym człowiekiem, więc nie pozwolę się obrażać. To jakaś paranoja! - wyznała.

To nie pierwsza taka sytuacja w kontekście programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. W 2018 roku, podobne kontrowersje wywołał występ Bogumiła Boogiego Romanowskiego, w którym odwzorowywał on postać Drake'a. Wówczas telewizja Polsat wydała oświadczenie, w którym zapewniała, że nie spodziewała się takiej krytyki.

Najnowsze