Ewa Bem: córka, wiek, piosenki, wnuki. Kim jest pierwsza dama polskiego jazzu?

2021-06-16 11:27 Jakub Adamiak
Ewa Bem: córka, wiek, piosenki, wnuki. Kim jest pierwsza dama polskiego jazzu?
Autor: P. GAJEK /SE/EAST NEWS Ewa Bem: córka, wiek, piosenki, wnuki. Kim jest pierwsza dama polskiego jazzu? (P. GAJEK /SE/EAST NEWS)

Ewa Bem to polska wokalistka jazzowa, która wykonuję muzykę rónież pop i blues. Jest także autorką tekstów piosenek. Absolwentka Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalistyki jazzowej. Artystka po kilku latach przerwy wraca na muzyczną scenę. Kim jest pierwsza dama polskiego jazzu?

Spis treści

  1. Ewa Bem: córka
  2. Ewa Bem: wiek
  3. Ewa Bem: piosenki
  4. Ewa Bem: wnuki

Ewa Bem: córka, wiek, piosenki, wnuki. Kim jest pierwsza dama polskiego jazzu? Ewa Bem urodziła się w Warszawie. Swoją karierę rozpoczęła w 1969 roku w Grupie Bluesowej Stodoła. W 1970 wystąpiła z kwartetem Zbigniewa Seiferta na Jazz Jamboree w ramach koncertu Nowe twarze w polskim jazzie. Została również w tym samym roku wokalistką zespołu Bemibek. Wypromowała takie przeboje jak na przykład Podaruj mi trochę słońca. Po rozpadzie zespołu w 1974 roku zaczęła działalność solową. Ewa Bem wystąpiła w 1980 roku w Teatrze Narodowym w Warszawie w Dekameronie w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. W 1995 przerwała karierę, ponieważ postanowiła skoncentrować się na życiu rodzinnym. W latach 2000 - 2003 była przewodniczącą jury w programie Droga do gwiazd emitowanych na antenie TVN. 30 lipca 2021 roku Ewa Bem wystąpi na Ladies Jazz Festival 2021 w Trójmieście.

Open'er Park 2021 - kto wystąpi? [DATA, BILETY, GWIAZDY]

ESKA XD #024 - pieniądze polskich piłkarzy, hity na Euro, przystojniacy z tureckich seriali

Ewa Bem: córka

Ewa Bem z pierwszy mężem miała córkę Pamelę, która zmarła na guza mózgu w 2017 roku w wieku 39 lat. Osierociła dwójkę dzieci. Artystka po stracie córki zawiesiła swoją karierę.

Ewa Bem: wiek

Ewa Bem urodziła się 23 lutego 1951 roku w Warszawie. To oznacza, że artystka skończyła w 2021 roku 70 lat.

Vito Bambino nawet Nudy robi pięknie. Zobacz nowy teledysk!

Ewa Bem: piosenki

Ewa Bem zaśpiewała pastorałkę Lulejzę mi lulej w komedii Stanisława Barei Miś. Do historii polskiej piosenki jazzowej weszły jej wykonania utworów Żyj kolorow, Miłość to wielki skarb, Moje serce to jest muzyk, Gram o wszystko czy Wyszłam za mąż, zaraz wracam, oraz Kolorowe lato czy Podaruj mi trochę słońca.

Ewa Bem: wnuki

Ewa Bem ma dwoje wnucząt, ośmioletniego Tomka i sześcioletnią Basię.

Najnowsze