Eurowizja 2021 - finał

i

Autor: EBU/THOMAS HANSES

Eurowizję 2021 wygrywa... Wyniki finału zaskoczeniem?

2021-05-23 0:53

Eurowizja 2021 już za nami. Po dwóch latach oczekiwania wreszcie mamy nowego zwycięzcę największego konkursu muzycznego na świecie. Widzowie i jurorzy wspólnie zdecydowali, że tegoroczne trofeum należy do Włoch, które reprezentował Maneskin z piosenką Zitti E Buoni. Czy ten wynik jest dla was zaskoczeniem?

Eurowizja 2021 dobiegła końca. W sobotę 22.05.2021 odbył się finał 65. edycji konkursu i poznaliśmy tegorocznego zwycięzcę. Nagroda, czyli kryształowy mikrofon, trafiła do Włoch. Delegacja tego kraju z pewnością niezwykle się ucieszyła, ponieważ od kilku lat starali się zdobycie pierwszego miejsca. Wygrana Włoch jest zaskoczeniem? Okazuje się, że nie. Jeszcze długo przed Eurowizją kraj ten znajdował się na wysokich pozycjach w typowaniach ekspertów oraz fanów konkursu. W dniu finału znajdował się na 1 rankingu ekspertów. Co ciekawe, to pierwszy zwycięzca od 2019. W zeszłym roku Eurowizja została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Oznacza to, że Duncan Laurence, który triumfował w Tel Awiwie w 2019, był najdłużej panującym zwycięzcą Eurowizji w historii. 

Eurowizja 2021. Występ Rafała Brzozowskiego. Jak sobie poradził?

Maneskin - kim są, piosenki, członkowie, X Factor

Zespół Maneskin powstał w 2016 roku. W jego skład wchodzą wokalista Damiano David, gitarzyści Victoria De Angelis i Thomas Raggi i perkusista Ethan Torchio. Rok po założeniu Maneskin wystąpili we włoskiej wersji programu X Factor, gdzie zajęli drugie miejsce. Ich najpopularniejsze piosenki to Chosen, Morirò da re, Torna a casa, L'altra dimensione i Vent'anni.

Eurowizja 2022 - gdzie i kiedy?

Eurowizja 2022 już za rok. Zgodnie z tradycją odbędzie się w państwie, które w tym roku wygrało konkurs, czyli we Włoszech. Miasto, w którym zostanie zorganizowany poznamy pod koniec lata lub na początku jesieni. Eurowizja 2022 jak zwykle odbędzie się w maju.