Eurowizja Junior 2023

i

Autor: Corinne Cumming / EBU Eurowizja Junior 2023 odbyła się we Francji.

Wydarzenia

Eurowizja Junior 2024 NIE odbędzie się we Francji? Mogą zrezygnować z organizacji!

2023-11-28 15:02

Francja wygrała Eurowizję Junior 2023. To ich drugie zwycięstwo z rzędu i trzecie w ciągu czterech lat. Od kilku lat regularnie zwycięzcy organizują kolejną edycję konkursu, dlatego każdy zakładał, że w 2024 roku gospodarzem ponownie będzie Francja. Okazuje się jednak, że prawdopodobnie tak się nie stanie!

Eurowizja Junior 2024 dopiero za rok, ale już teraz trwają dyskusje na temat organizacji. Kiedy Francja sięgnęła po trofeum w 2023 roku, fani konkursu od razu zaczęli zastanawiać się, które francuskie miasto zajmie się organizacją kolejnej edycji. Zaledwie kilka godzin później pojawiły się pierwsze przesłanki o tym, że zwycięski kraj może zrezygnować z bycia gospodarzem wydarzenia. - Jest wiele krajów, które chcą ją zorganizować, a my nie chcemy, aby Francja miała monopol na Eurowizję Junior - powiedział na konferencji prasowej Stéphane Sitbon-Gomez z France Télévisions. Dodatkowo francuska delegacja przyznała, że ich celem na 2024 rok jest wygranie dorosłej Eurowizji oraz przygotowanie transmisji Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Co więc z Eurowizję Junior?

AFERA DODOWA! (WERSOW X FRIZ, ŚWIĄTECZNA PŁYTA JULII ŻUGAJ, GIBBS ZŁOTY CHŁOPAK, ROBERT LEWANDOWSKI) | Maks on Air

Eurowizja Junior 2024 poza Francją?

Wszystko wskazuje na to, że Eurowizja Junior 2024 trafi do kraju, który nie wygrał rok wcześniej. Jeśli tak się stanie, nie będzie to pierwsza taka sytuacja. W 2015 roku konkurs gościła Bułgaria, mimo że rok wcześniej wygrały Włochy. Podobnie było w 2018, kiedy Białoruś gościła wydarzenie pomimo wcześniejszego zwycięstwa reprezentantki Rosji. Kto może przejąć imprezę w 2024 roku? Fani i dziennikarze mają dwa typy.

Eurowizja Junior 2024 w Hiszpanii lub Holandii?

Naturalnym kandydatem wydaje się Hiszpania, która na Eurowizji Junior 2023 zajęła 2. miejsce. - Na razie nic nie wiemy, nie możemy nic powiedzieć - odpowiedziała na pytanie o przejęcie konkursu szefowa programowa hiszpańskiej telewizji publicznej. Fani Eurowizji 2023 spekulują też, że potencjalnym gospodarzem może być Holandia. To kraj, w którym dziecięca Eurowizja cieszy się dużą popularnością, a holenderski nadawca przyznawał już w przeszłości, że chętnie zorganizowaliby imprezę.

Listen on Spreaker.