Eurowizja Junior 2022 - kto z Polski? Kim jest Laura Bączkiewicz?

2022-12-10 13:29
Laura Bączkiewicz
Autor: YouTube/Junior Eurovision Song Contest

Przed nami wielkie emocje związane z Eurowizją Junior 2022. I w tym roku Polska zdecydowała się na udział w międzynarodowym konkursie, wysyłając na niego reprezentantkę. Artystką, która dostąpiła zaszczytu reprezentowania naszego kraju, jest Laura Bączkiewicz. Sprawdźcie, co musicie wiedzieć o tej zdolnej przyszłej gwieździe.

Kto z Polski na Eurowizji Junior 2022? Jeśli jeszcze jakimś cudem tego nie wiecie, wszystkie najważniejsze informacje dotyczące przebiegu tegorocznej odsłony konkursu znajdziecie w tym miejscu. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2022 odbędzie się w tym roku 11 grudnia w Erywaniu. Ma to oczywiście związek z zeszłorocznym triumfem reprezentantki Armenii Maleny, która hitem Qami Qami wyśpiewała sobie zwycięstwo. Oficjalnie wiadomo już, że w 2022 roku o zwycięstwo powalczy 16 krajów, w tym także Polska. Nie jest tajemnicą, że nasz kraj godnie reprezentować będzie Laura Bączkiewicz. Nastoletnia artystka wyśpiewała sobie wygraną w specjalnym wydaniu Szansy na sukces, dzięki czemu to właśnie ona stanie na eurowizyjnej scenie już 11 grudnia, by zaśpiewać swój utwór To The Moon. 

Eurowizja Junior 2022 - KOLEJNOŚĆ występów. Ta pozycja wyjściowa zapewni Polsce wygraną?

Laura Bączkiewicz o wygranej w Szansie na sukces i Eurowizji Junior

Kim jest Laura Bączkiewicz?

Chociaż reprezentantka Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci ma dopiero 11 lat, zdecydowaną większość swojego życia poświęciła właśnie muzyce. Laura Bączkiewicz od dzieciństwa zachwycała głosem i brała udział w licznych konkursach wokalnych. Przełomowym wydarzeniem dla jej kariery zawodowej okazał się być udział w 5. edycji programu The Voice Kids. Nastolatka dostała się pod skrzydła Dawida Kwiatkowskiego i zaszła aż do finału. Ostatecznie musiała ustąpić miejsca Alicji Górzyńskiej.

Po The Voice Kids przyszedł czas na Szansę na sukces. Eurowizja Junior 2022. Zdobywczyni "Złotego Biletu" pokonała zwycięzców poprzednich odcinków i otrzymała możliwość reprezentowania nas w międzynarodowym konkursie. O tym, jak jej pójdzie, dowiemy się już 11 grudnia. Co ważne - każdy z nas może wesprzeć Laurę swoimi głosami!

Eurowizja Junior 2022 - GŁOSOWANIE. Od kiedy można głosować online?

Sonda
Czy uważasz, że Laura Bączkiewicz ma szanse wygrać Eurowizję Junior 2022?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze