Eurowizja Junior 2022 - jak głosować na Polskę? Zasady głosowania krok po kroku

2022-12-10 11:11
Eurowizja Junior 2022 - logo
Autor: junioreurovision.tv Oficjalne logo Eurowizji Junior 2022.

Eurowizja Junior 2022 będzie 20. edycją tego słynnego konkursu muzycznego dla dzieci. Reprezentanci 16 krajów zawalczą o wymarzone trofeum. W porównaniu do Eurowizji dla dorosłych, w tym przypadku można głosować na swój kraj. Oddawanie głosów odbywa się drogą internetową, a nie poprzez wiadomości SMS. Jakie są zasady? Na jakiej stronie głosować?

Eurowizja Junior 2022 już wkrótce będzie miała swojego zwycięzcę. Kolejna młoda utalentowana osoba dołączy do elitarnego osób, którym udało się wygrać. Są już w nim dwie reprezentantki Polski - Roksana Węgiel i Viki Gabor. Rok temu po nagrodę sięgnęła pochodząca z Armenii Malena. To właśnie jej kraj został organizatorem 20. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Wydarzenie zostanie zorganizowane w Kompleksie Sportowo-Koncertowym im. Karena Demircziana w Erywaniu już 11 grudnia. Widzowie z każdego kraju liczą na triumf ich reprezentanta. W przypadku dziecięcej wersji Eurowizji można głosować na swój kraj. Jak to zrobić? 

Eurowizja Junior 2022 - kto wygra? Oto faworyci 20. edycji konkursu

Eurowizja Junior 2022 - najwięksi faworyci 20. edycji konkursu

Eurowizja Junior 2022 - jak głosować?

Zasady głosowania na Eurowizji Junior 2022 są już znane. Organizatorzy potwierdzili, że podobnie jak w poprzednich latach, widzowie będą mogli oddawać swoje głosy za pośrednictwem strony internetowej vote.junioreurovision.tv. Cały proces zostanie podzielony na dwa etapy. 

Etap I

Głosowanie rozpocznie się niecałe dwa dni przed finałem Eurowizji Junior 2022. W piątek, 9 grudnia, formularz do głosowania pojawi się na wspomnianej wcześniej stronie. Internauci w pierwszej kolejności będą musieli obejrzeć skrót występów z prób wszystkich uczestników. Po zakończeniu wideo będą musieli zaznaczyć trzy wybrane piosenki, a następnie kliknąć VOTE. Głosowanie zacznie się o godzinie 20:00 i potrwa aż do 11 grudnia, do godziny 15:59.

Laura Bączkiewicz idzie po wygraną! Tak brzmi oficjalna piosenka na Eurowizję Junior

Sonda
Będziesz głosować na Polskę na Eurowizji Junior 2022?

Etap II

Drugi etap głosowania zacznie się w trakcie finału Eurowizji Junior, ale dopiero po zakończeniu wszystkich występów. Kiedy prowadzący ogłoszą start wznowienia głosowania, widzowie znów będą mogli wejść na stronę vote.junioreurovision.tv i wybrać trzy ulubione piosenki. W tym przypadku nie będzie już konieczne obejrzenie skrótu występów. Ostatecznie o tym, kto wygra konkurs, zdecydują zarówno widzowie, jak i międzynarodowe jury. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze