Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor jak Edyta Górniak. Ten szczegół może zapewnić Wiktorii zwycięstwo!

2019-11-07 14:04
Viki Gabor i Edyta Górniak
Autor: VIPHOTO/East News, Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Tegoroczna edycja Eurowizji Junior zbliża się wielkimi krokami! W tym roku będzie ona dla nas szczególnie emocjonująca, ponieważ pierwszy raz w historii konkurs odbędzie się w Polsce. Do Areny Gliwice przyjadą reprezentanci 19 państw - w tym niezwykle zdolna Viki Gabor. Wiktoria udział w Eurowizji Junior wywalczyła sobie dzięki zwycięstwu w programie Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2019. Przez wielu ekspertów typowana jest na faworytkę 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor łączy bardzo ważny szczegół z Edytą Górniak, która reprezentowała Polskę podczas Eurowizji w 1994 roku. Jest duża szansa, że dzięki temu zajmie bardzo wysokie miejsce! Edyta Górniak, która wówczas stawiała pierwsze kroki jako wokalistka, okazała się prawdziwym objawieniem 39. Konkursu Piosenki Eurowizji. Polskiej wokalistce udało się wówczas zająć aż drugie miejsce. Co więcej, był to debiut naszego kraju na Eurowizji. Tak świetnego wyniku jak dotąd nie udało się nikomu powtórzyć - najbliżej był zespół Ich Troje, który w 2003 roku zajął siódme miejsce.

Polska osiągnęła natomiast spektakularny sukces podczas zeszłorocznej Eurowizji Junior organizowanej na Białorusi. Za sprawą Roksany Węgiel, laureatki pierwszej edycji programu The Voice Kids, udało się zająć nam pierwsze miejsce. Dzięki temu nasz kraj otrzymał pierwszeństwo przy aplikowaniu na miejsce gospodarza Eurowizji Junior 2019, a wynikiem tych starań jest organizacja konkursu w Gliwicach. Czy 24 listopada Viki Gabor powtórzy zeszłoroczny sukces Roksany?

Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor jak Edyta Górniak. Dzięki temu zajdzie wysoko?

Okazuje się, że zarówno Edyta Górniak, jak i Viki, mają romskie korzenie! Romowie są niezwykle umuzykalnieni, co z pewnością bardzo wpłynęło na rozwój zarówno Edyty, jak i Wiktorii. Górniak romskie pochodzenie otrzymała ze strony ojca, który grał w zespole samego Don Wasyla. Viki z kolei romskie korzenie ma po obydwojgu rodzicach. Młodziutka wokalistka podkreśla, że to właśnie dzięki nim narodziła się w niej miłość do muzyki.

Wystarczy zresztą posłuchać głosu Viki Gabor, aby nie mieć wątpliwości, że z takim talentem trzeba się po prostu urodzić! 24 listopada na Arenie Gliwice Wiktoria wykona utwór Superhero. Czy podobnie jak Edyta Górniak 25 lat temu zdeklasuje konkurencję? Trzymamy za to mocno kciuki!

Najnowsze